سلامت نیوز:  پژوهشگران آمریکایی اعلام کردند که وضعیت سلامتی و شیوه زندگی زنان قبل از بارداری با درصد خطر مرگ جنین در رحم آنها ارتباط دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، این پژوهشگران گفتند: سابقه پزشکی و وضعیت سلامتی زنان قبل از بارداری بزرگترین فاکتوری است که می توان از طریق آن میزان خطر مرگ جنین در رحم آنها را مشخص کرد.

یک پژوهشگر به نام جورج سعد و همکارانش در دانشگاه تگزاس گفتند: آنها تحقیقاتی را درباره 614 مورد مرگ جنینی و 1816 مورد تولد طبیعی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که یک سری فاکتورها به شدت با مرگ  جنین در رحم در ارتباط است.

این پژوهشگر افزود: داشتن سابقه مرگ جنین در گذشته یا بچه دار نشدن در گذشته و یا تعدد جنین در یک دوره بارداری از جمله این فاکتورها به شمار می رود.

چاقی، دیابت و بارداری در 40 سالگی به بالا از دیگر فاکتورهایی است که با مرگ جنین در رحم در ارتباط است.

از دیگر عواملی که با مرگ جنین در رحم در ارتباط بوده و خطر مرگ آن را افزایش می دهد؛ داشتن گروه خونی (AB) از سوی مادر، زندگی نکردن با همسر یا سیگار کشیدن در سه ماهه اول بارداری واستفاده از داروهای ممنوع در دوره بارداری است.

جورج سعد گفت: زنانی که خواهان داشتن فرزند هستند؛ این فرصت را دارند که از طریق حفظ وزن مناسب، مدیریت دیابت و دست کشیدن از همه رفتارهای ناسالم مثل سیگار کشیدن، سلامت فرزندان خود (در رحم) را حفظ کنند.

مراقبت صحیح مادران باردار دیابتی و کنترل قند خون آنها نیز جلوی مرگ جنین در حرم را می گیرد.

این درحالی است که نقش عفونت نیز در مرگ جنین مورد بحث است و عفونت‌های میکروبی یکی از علل ثابت شده مرگ جنین به شمار می رود.

استرس مادر نیز ممکن است به فعال شدن بدن او در جهت مرگ جنین پسر بینجامد چرا که به جنین صدمه وارد می کند.

محققان دریافته اند به هنگام سختی ها مانند حوادث طبیعی جنین های پسر کمتر متولد می شوند. جنین پسر ضعیف تر از جنین دختر بوده و احتمال باقی ماندن آن کمتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =