نشاط و هوشیاری با روغن کنجد

۱۳۹۰/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 41005
نشاط و هوشیاری با روغن کنجد
سلامت نیوز: کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی نیشابور، استفاده از روغن کنجد را در درمان اختلالات عصبی و افزایش نشاط و هوشیاری مؤثر دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ لیلا شورورزی،کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی نیشابور اظهار داشت: روغن کنجد علاوه بر دارا بودن چربی های غیر اشباع مانع اختلالات عصبی، افزایش نشاط و هشیاری، کاهش دردهای مزمن و گرفتگی غضلات می شود.

وی افزود: ویتامین E موجود در روغن کنجد خطر بروز بیماریهای قلبی و عروقی را در افراد کاهش می دهد.

علاوه بر این روغن کنجد تا 200 درجه سانتیگراد حرارت، هیچ گونه اختلالی در ترکیب آن به وجود نمی آورد و در بین روغن های گیاهی موجود، در برابر حرارت دوام بیشتری دارد.

این كارشناس تفذیه در ادامه گفت: همچنین روغن زیتون عملکرد محافظتی برای معده داشته و این ارگان را از زخم و التهاب مصون نگه می دارد و سبب افزایش ترشح صفرا و هورمن های لوزالمعده شده و در نتیجه از تشکیل سنگ صفرا جلوگیری می کند .

گفتنی است: بر اساس تحقیقات انجام شده در روغن زیتون نوعی آنتی اکسیدان با عوامل ضد سرطان موجود است که گلبولهای قرمز خون را از صدمه محافظت می کند اما با تمام این فواید بهتر است از حرارت دادن زیاد روغن زیتون اجتناب شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.96296s, 18q