اساس مبارزه با موادمخدر كاهش تقاضاست

۱۳۸۶/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4118
اساس مبارزه با موادمخدر كاهش تقاضاست

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر ، اسماعيل احمدي مقدم در اين ديدار، از مهم‌ترين برنامه هاي آتي ستاد مبارزه با مواد مخدر را ساماندهي مراكز درماني پليس‌مدار و تبليغات اجتماعي جهت آگاهي سازي جامعه در راستاي اصل پيشگيري از اعتياد برشمرد.
وي گفت: برنامه وسيعي را براي انسداد مرزها با افغانستان و پاكستان داريم و در آينده وضعيت نسبتاً خوبي در كنترل مرزها خواهيم داشت.
احمدي مقدم در ادامه ضمن ابراز تاسف از كشت بي رويه و افزايش توليد مواد مخدر به رقم حدود 7000 تن در سال جاري و پس از حضور نيروهاي آمريكايي حاضر در افغانستان ، گفت: به لحاظ موقعيت جغرافيايي و ژئوپليتيكي ايران همواره درگير مساله مواد مخدر در منطقه بوده است .
دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنين از ايران به عنوان مسير ترانزيت مواد مخدر به اروپا ياد كرد و افزود: مسائل افغانستان بايد محور اهتمام كشورهاي منطقه و جهان باشد تا افغانستاني توسعه يافته و عاري از فقر و مواد مخدر داشته باشيم ، چرا كه مواد مخدر مرز نمي شناسد و كشورها هم نبايد ملاحظات سياسي را در بحث مبارزه با مواد مخدر لحاظ نمايند.
احمدي مقدم افزود: ما امسال برنامه داريم كه 300هزار نفر معتاد هروئيني و تزريقي را تحت درمان متادون قرار دهيم و براي اينكار سازماندهي لازم را انجام داده‌ايم و انشاءالله بتوانيم گام هاي بلندي را در اين زمينه طي سال جاري و سال آينده برداريم ، ضمن اينكه برنامه هاي زيادي براي پيشگيري از گرايش به مواد مخدر از طريق اقدامات مختلف فرهنگي داريم.
جاندوس اسنف نيز در اين ديدار با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران در حال مبارزه بي امان با مواد مخدر است و در اين راه شهداي زيادي را نيز تقديم ملت خود و حتي ديگر ملتهاي جهان نموده است گفت: در واقع ايران يك الگوي بسيار مناسب و مشخص براي ديگر كشورها در اين زمينه است و دنيا بايد از اين الگو پيروي كند.
وي با اشاره به اينكه بشدت تحت تاثير اقدامات كاهش تقاضا در جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته است، افزود: ايران داراي تجاربي غني در امر مبارزه با مواد مخدر در تمام زمينه ها است و ما نيازمند همكاري همه جانبه شما هستيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.25619s, 18q