سه شگرد خانگی ساده و ارزان برای رفع بوی بد دهان

۱۳۹۰/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 41779
سلامت نیوز : گاهی اوقات ممكن است دهان شما بوی بد و نامطبوع بگیرد كه هم برای خودتان و هم برای دیگران آزار دهنده است و چه بسا كه حتی شما را از ارتباط گرفتن با دیگران گریزان می‌كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، گاهی خوردن پیاز و سیر در آخرین وعده غذایی موجب بوی نامطبوع دهان می‌شود.

سایت اینترنتی ارگانیك به تازگی مقاله‌ای را منتشر كرده كه در آن سه شگرد خانگی ساده و بی دردسر برای رفع بوی بد دهان و مطبوع كردن بازدم ارائه شده است.

هر یك از این سه روش به پاكسازی فضای دهان كمك می‌كنند و میزان مواد سمی را در آن به حداقل می‌رسانند. این سه راهكار عبارتند از:

1- جویدن مقداری سبزی جعفری بعد از غذا كه به تازه شدن بازدم كمك می‌كند. جعفری منبع غنی از كلروفیل است كه به عنوان یك خوشبوكننده طبیعی دهان عمل می‌كند. این سبزی هم چنین مثل یك خنك كننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌كند.

2- مسواك كردن با جوش شیرین نیز در رفع بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولكولهای بو را به خود جذب می‌كند و خواص ضدباكتریایی دارد. برای این منظور مقداری جوش شیرین روی مسواك خود بریزید و دندانها و روی زبان را با آن مسواك بزنید تا تاثیر معجزه آسای آن را در پاكسازی دهان مشاهده كنید.

3- استفاده از چاشنی‌های معطر مثل میخك، دانه‌های هل و رازیانه نیز پس از هر وعده غذایی در رفع بوی بد دهان بسیار موثر است. این چاشنی‌های گیاهی خواص ضدمیكروبی دارند و بهداشت دهان و دندانها را بهبود می‌بخشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.0312s, 18q