رابطه استرس با هنگ کردن کامپیوتر

۱۳۹۰/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۶ - کد خبر: 41926
سلامت نیوز: شما نیز وقتی رایانه تان یک مرتبه قفل می کند خونتان به جوش می آید؟ اگر اینگونه است خیال نکنید تنها هستید. چرا که دیگر به لحاظ علمی نشان داده شده است که میان قفل (هنگ) کردن کامپیوتر و واکنش استرسی ای که از آن ناشی می شود، رابطۀ معناداری وجود دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققین اتریشی این مشکل هرروزه بیتر کاربران رایانه را زیر ذره بین قرار داده اند. آنها تمرکز هورمون "کورتیزول" در بزاق افراد را اندازه گیری کرده که نتایج آن دربردارندۀ رابطۀ آشکاری میان "صفحۀ آبی" کامپیوتر(blue screen) و "استرس تکنولوژیک" (Technostress) بوده است.

چنین برمی آید که پدیدۀ استفادۀ بیش از پیش از کامپیوتر و اینترنت به مشکلی تبدیل شده که گریبانگیر همه من جمله پژوهشگران نیز شده است و استرس تکنولوژیکی برآمده از آن، وقتی به صورت استرس مزمن دربیاید می تواند به فشارخون بالا و پیامدهای ناشی از آن همچون سکتۀ قلبی، سکتۀ مغزی، زخم معده و ... بی انجامد.

متخصص علوم کامپیوتری "رنه ریدل" در این باره می گوید:متاسفانه تا به حال تاثیرات منفی "استرس تکنولوژیکی" در جامعه، کمتر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به همین خاطر نیاز به روشنگری و توضیح بیشتری است تا اقدامات عملی ای برای جلوگیری از شیوع این فرم جدید از استرس صورت گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.86198s, 19q