به خردسالان رفتار مناسب را بیاموزید

۱۳۹۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 42077
سلامت نیوز : كج خلقی و عصبانیت در كودكان خردسال، گاهی اوقات واقعا والدین را با چالش و بحران جدی مواجه می‌كند اما رفتار منصفانه و سازگار با كودك می‌تواند به پدرها و مادرها كمك كند تا به شیوه‌ای موثرتر و البته عاشقانه، منظم بودن را به فرزندان خردسال خود بیاموزند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مجله تخصصی سایكولوژی تودی در شماره اخیر خود چند دستورالعمل مفید و كاربردی را برای آموزش رفتار مناسب و منضبط به كودكان ارائه كرده كه به قرار زیر است:

- اگر كودكتان رفتارهایی انجام می‌دهد كه برای شما قابل قبول نیست خود را با این رفتارها سازگار نشان دهید، از مخالفت علنی پرهیز كرده و در عوض مثال‌های مناسبی را برای كودك آماده كرده و مثال‌ها را در مواقع مناسب برای او نقل كنید.

- موضوعات و ابزار وسوسه كننده را كه كودك نمی‌تواند در برابر آن‌ها استقامت كند از دسترس او دور نگه دارید. برای مثال ابزاری مثل تلفن همراه و یا وسایلی را كه احتمال بلعیده شدن و ایجاد خفگی در كودك را دارند در دسترس او قرار ندهید.

- وقتی حواس كودك متوجه یك وسیله یا رفتار نادرست شده است بطور غیرمستقیم و به گونه‌ای كه متوجه نشود، حواسش را از آن موضوع خاص پرت كنید.

- هرگز كودك را تنبیه بدنی نكنید. این روش به هیچ وجه و در هیچ شرایطی جواب نمی‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.96685s, 19q