پنجمين نمايشگاه علمي‌- تخصصي عينك و لوازم جانبي، با حضور 82 شركت داخلي و خارجي، متخصصان و كارشناسان عينك‌سازي آغاز به كار كرد.

انتقاد رئيس اتحاديه عينك‌سازان از پزشكان

عليرضا ياوريان‌فر، رئيس اتحاديه عينك‌سازان و عينك‌فروشان تهران، در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه گفت: در همه جاي دنيا سه رشته چشم پزشكي، اپتومتري و اپتيك دركنار يكديگر قرار دارند كه ايران اين شيوه را هنوز در پيش نگرفته است.

وي با انتقاد از برخى پزشكان كه علاوه بر كار پزشكى وارد كار كسب شده‌اند و در گوشه‌اى از مطب خود، مقدارى عينك مى‌گذارند و مبادرت به فروش آن مى‌كنند، ادامه داد: چون پزشك نمى‌تواند نظارت بر نحوه ساخت داشته باشد، نمى‌داند نحوه ساخت عينك درست است يا خير. گذشته از اين كنترلى بر مطب پزشكان، بوتيك‌ها و يا فروشندگان خيابانى كه عينك‌هاى آفتابى مى‌فروشند، وجود ندارد و طبيعتاً مشخص نيست كه عينك‌هاي عرضه شده در آنها از استانداردهاى لازم برخوردار باشند.

 وي در ادامه افزود: بر اين اساس اختلافى ميان اتحاديه عينك‌سازان و اتحاديه پزشكان وجود دارد كه ما تلاش داريم اين موضوع تحت‌نظر اتحاديه عينك‌سازان درآيد، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى آن را به تعويق مى‌اندازد.

ياوريان‌فر همچنين با تأكيد بر اين كه عينك آفتابي بايد از مكانهايي خريداري شود كه تحت پوشش اتحاديه يا وزارت بهداشت باشد، گفت: اخيرا دستفروشان هم از دستگاه‌هاي سنجش اشعه مادون قرمز استفاده مي‌كنند كه اكثر اين دستگاه‌ها چيني و خارج از استاندارد هستند كه نمي‌توان به نتيجه آنها اعتماد كرد
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =