نوشيدني ها مهمترين عامل مسموميت افراد در فصل گرما هستند

۱۳۸۶/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4268
نوشيدني ها مهمترين عامل مسموميت افراد در فصل گرما هستند
دكتر ايرج خسرونيا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به آغاز گرما و تابستان افراد احساس تشنگي فراوان تري نسبت به ساير فصول سال كرده و سعي دارند اين احساس را به نوعي و از هر طريقي در بيرون از منزل برطرف كنند.
رئيس انجمن متخصصان داخلي ايران ادامه داد: مصرف نكردن آبهاي تعبيه شده  در فضاهاي باز به ويژه در داخل ظروف پلاستيك و گالن ها، استفاده نكردن از شربتهاي غير استاندارد كه به وسيله دستفروشان در خيابان ها به فروش مي رسد و خريد آبهاي معدني كه پروانه وزارت بهداشت نداشته و به نوعي غير بهداشتي تلقي مي‌شوند از مهمترين توصيه‌هايي است كه افراد بايد در فصل گرما به ويژه در ايام تعطيلات رعايت كنند.
رئيس انجمن متخصصان داخلي از زائران حرم امام خميني خواست كه به علت پياده روي طولاني مدت و در معرض قرار گرفتن تماس طولاني مدت با نور خورشيد هر نيم ساعت يكبار در جاي خنك قرار گرفته و از مايعات خنك و ميوه‌هاي خنك استفاده كنند و استفاده از كلاه آفتابي و لباس روشن را فراموش نكنند دچار علائم گرمازدگي نشوند.
وي تشنگي، طپش قلب و عرق بيش ازحد را از علائم گرمازدگي برشمرد و تاكيد كرد: به هيچ عنوان از آب يخ به عنوان برطرف كردن علائم گرمازدگي استفاده نكنند چراكه اين عامل باعث آسيب به راههاي هوايي و دستگاه گوارش افراد مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.63895s, 18q