جراحی فک و صورت باید بعد از رشد کامل انجام شود

۱۳۹۰/۱۱/۲۶ - ۱۷:۰۳ - کد خبر: 42731
سلامت نیوز : جراح فک و صورت گفت: «ناهنجاری‌های مادرزادی، بیماری‌ها و آسیب‌های وارد شده و همچنین زیبایی از دلایل جراحی فک و صورت هستند.»

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینانیوز ، دکتر عباس نخعی‌نژاد در رابطه با جراحی فک عنوان کرد: «جراحی فک چند بخش دارد. دسته‌ای از جراحی‌های فک به دلیل ناهنجاری‌های مادرزادی مانند کجی فک، جلو بودن فک، عقب بودن فک و... است.»

وی ادامه داد: «از عمده‌ترین بیماری‌های مادرزادی شکاف کام، شکاف لب و لب شکری است که بسته به میزان عارضه در دو یا سه فاز تحت درمان قرار می‌گیرند. برخی در بدو تولد، ۶ سالگی و ۱۸ سالگی باید مورد عمل جراحی قرار گیرند.»

جراح فک و صورت با بیان اینکه هر بیماری که در ناحیه صورت باشد در حیطه کاری ما قرار می‌گیرد، اظهار کرد: «ناهنجاری‌های فک، رشد بیش از حد فک، جلو یا عقب بودن فک و در برخی موارد ناکفایتی رشد باید تحت درمان قرار گیرند.»

دکتر نخعی‌نژاد با بیان اینکه در افرادی که رشد بیش از حد فک دارند باید درمان شوند، خاطرنشان کرد: «وسیله به نام کیپ فک استفاده می‌شود که رشد رو به جلو را محدود می‌کند زیرا این بیماری به مرور زمان تشدید می‌شود.»

وی ادامه داد: «اگر فک پایین جلو یا عقب باشد باید حتما درمان شود چون دندان‌ها روی هم جفت نمی‌شوند و به مرور بر روی آرواره‌ها و استخوان فک مشکل ساز می‌شود.»

این جراح فک و صورت درباره آسیب‌ها و بیماری‌هایی که باعث نیاز به جراحی می‌شود، اذعان کرد: «تومور‌ها در اثر بیماری‌های مختلف، تروما، شکستگی‌های گونه، اطراف چشم و... نیز منجر به جراحی می‌شود.»

وی برخی از جراحی‌ها را تنها برای زیبایی دانست و تصریح کرد: «جراحی فک و صورت باید بعد از رشد کامل انجام شود و پیش از این درمان‌هایی مانند ارتودنسی و... صورت گیرد.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
samad babaie
باسلام:من مادرزادی فک پایینیم خیلی جلوتربوده وقسمت سمتچپش حالت فرورفتگی داردموقع جویدن صدامیدهدفک بالاییم هم خیلی عقب وحالت کجی داردطوریست که دندانهایم روهم جفت نمیشوندولب بالایی سمت چپم حالت فرورفتگی داردحرف زدن برام خیلی مشکل است خیلی ازین حالت ومشکلاتی که برام داره زجردهنده است..لطفامراراهنمایی بفرمایید.ممنون09359411136
0.70498s, 20q