کوتاه و خواندنی امروز 16 دی ماه 1385

۱۳۸۵/۱۰/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 429
کوتاه و خواندنی امروز 16 دی ماه 1385

سامانه خبری آنلاین سلامت نیوز:

برخي از غذاهايي كه بيشتر به صورت تنقلات مورد استفاده قرار مي‌گيرند مي‌توانند اثرات مطلوبي بر سلامتي انسان داشته باشند. به نقل از پايگاه خبري آسوشيتدپرس، غذاهايي از قبيل: سيب زميني، پسته شامي، كره، شكلات و قهوه كه بيشتر به صورت تفنني مورد استفاده قرار مي‌گيرند، مي‌توانند براي سلامتي بسيار مفيد باشند.
بر اساس اين گزارش؛ مردم ترجيح مي‌دهند كه دانه‌هاي پسته شامي را به جاي خام مصرف كردن برشته كرده و يا زماني كه مي‌توانند ميوه رسيده و خوشمزه‌اي را بخورند و به جاي آن شكلات مصرف‌كنند.
دانشمندان نه تنها اين غذاها را مضر نمي‌دانند بلكه مصرف درست و به اندازه آنها را كاملا بر سلامتي انسان مفيد مي‌دانند. زيرا اين نوع مواد غذايي حاوي ميزان قابل توجهي آنتي اكسيدان هستند كه در مقابله با بيماري‌ها نقش به سزايي را ايفا مي‌كنند.
به عنوان مثال همان اندازه كه مصرف يك بسته پر از شكلات براي سلامتي مضر است، مصرف به اندازه اين ماده غذايي يكي از عوامل پيشگيري كننده از ابتلا به سرطان شناخته شده است. همچنين آنچه كه بيشتر قابل توجه و شگفت انگيز است مصرف بهينه و به اندازه شكلات است كه مي‌تواند عاملي بر كنترل وزن باشد.
سخنگوي انجمن رژيم غذايي آمريكا گفت: اكثر مردم درباره مضرات شيرين‌ها و مواد غذايي كربنات دار اطلاعات دارند اما آنها از فوايد جوجه چيني (شنسيل)، ماست‌هاي كم چرب معطر، سالادهاي مخصوص و خوشمزه بي اطلاعند. بنابراين بهتر است با استفاده از برچسب‌هاي توضيحي بر روي اين مواد غذايي، مردم را از خواص غذاهايي كه مورد پسند مذاق آنها است آگاه كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.0565s, 18q