مصرف سیاه‌دانه فشار خون را تنظیم می‌کند

۱۳۹۰/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 42906
سلامت نیوز: یک محقق طب اسلامی گفت: مصرف سیاه‌دانه رطوبت و تری را از بدن خارج می‌کند و برای کسانی که دچار سینوزیت هستند، بسیار مفید بوده همچنین در تنظیم فشارخون و رفع پروستات خوش‌خیم مؤثر است.

سیدمحمدابراهیم ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: سیاه‌دانه دارای طبیعت گرم و خشک است و در طب سنتی کاربرد فراوان دارد.

 وی گفت: مصرف سیاه‌دانه برای تنظیم فشارخون، رفع پروستات خوش‌خیم، رفع تری و رطوبت بدن مفید است؛ طبق تحقیقی که در آمریکا درباره خواص سیاه‌دانه انجام شد، بیش از هزار ماده ضدسرطانی در سیاه‌دانه یافت شد.

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: مصرف سیاه‌دانه برای افرادی که سکته کرده‌اند، بسیار مفید است همچنین از بروز سکته در افراد پیشگیری می‌کند.

ابراهیمی بیان داشت: مصرف سیاه‌دانه برای کسانی که در بدنشان تومورهای خوش‌خیم بروز پیدا می‌کند تا حدی می‌تواند مانع از بروز تومورهای خوش‌خیم شود.

وی عنوان کرد: مالیدن روغن سیاه‌دانه به سر مانع از ریزش مو می‌شود و رشد موها را افزایش می‌دهد همچنین ماساژ صورت با روغن سیاه‌دانه می‌تواند موجب شفافیت و بهبود پوست صورت شود و روغن سیاه‌دانه سیاهی زیرچشم را از بین می‌برد.

این محقق طب اسلامی تصریح کرد: مصرف سیاه‌دانه رطوبت و تری را از بدن خارج می‌کند و برای کسانی که دچار سینوزیت هستند، بسیار مفید است. این افراد می‌توانند 21 عدد سیاه‌دانه را در مقداری آب به مدت 12 ساعت خیس کرده و به وسیله قطره چکان چند قطره از آب آن را وارد بینی کنند که این کار سینوزیت را از بین می‌برد.

ابراهیمی عنوان کرد: افرادی که دارای طبیعت گرم و خشک هستند، بیش از 21 عدد سیاهدانه در روز مصرف نکنند زیرا موجب افزایش گرمی بدنشان می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
زهرا
سلام گرام در باره سیاه دانه و روغن آن چیزی بجز تكرار یک سری کلمات که همه سایتهای ایران از روی هم رونویس کرده اند چیز مطلب یا راهنمایی دیگری نمی بینم . مثلاً :
۱_ برای درمان فشار خون چطور ، چه وقت ( قبل از غذا ، بعد از غذا ، ناشتا ، قبل از خواب ) از خود سیاه دانه استفاده شود .
۲_ از روغن سیاه دانه هم همینطور ( چگونه ، چه مقدار ، چه زمان ، ناشتا یا غیره ) چطور استفاده شود مؤثر است
متشکر می شود اگر جواب مورد انتظارم را بدهید .
در ضمن برای درمان دیابت نوع دوم هم اگر پاسخی کاملتر از آنچه تا کنون شما و دیگران بطور کلی داده اید اگر بدهید بسیار سپاسگزار هستم . مخصوصآ در باره روغن سیاه دانه و رز استفاده از آن برایم ابل توجه است . با سپاس فراوان . زهرا
4.96906s, 19q