هيچ موردي از وبا در كشور وجود ندارد

۱۳۸۶/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4306
هيچ موردي از وبا در كشور وجود ندارد

محمدمهدي گويا در گفت و گو با فارس، افزود:‌ از ابتداي امسال هيچ موردي از بيماري وبا در بين ايرانيان نداشته‌ايم فقط يك مورد مبتلا به وبا در كشور داشتيم كه پاكستاني بود و 48 ساعت قبل از ابتلا به كشور ما آمده بود كه بيماري اين فرد نيز به موقع تشخيص و درمان شد و هيچ فردي از اطرافيان اين بيمار نيز به وبا مبتلا نشده‌ است.
وي اضافه كرد: در زمان حاضر همكاريهاي نزديكي بين وزارت بهداشت، وزارت كشور، وزارت جهاد كشاورزي و وزارت نيرو براي كنترل و پيشگيري از بيماري وبا در كشور وجود دارد و اميداوريم امسال نيز مانند سال گذشته با موارد محدودي از اين بيماري در كشور مواجه باشيم.
گويا گفت: بيماري وبا يك بيماري روده‌اي است كه استفاده از آب آ‌لوده مهمترين راه انتقال آن است، به همين علت استفاده از آب آشاميدني مطمئن و به همراه داشتن آب از منزل يا آب بطري در مسافرتها و پيك نيك‌ها از جمله ضرورتهايي است كه براي پيشگيري از اين بيماري لازم است و به مردم توصيه مي‌كنيم در صورتي كه از سلامت آب مطمئن نيستند حتما آن را بجوشانند و سبزي و ميوه‌ها را نيز قبل از مصرف ضدعفوني كنند.
رئيس مركز مديريت بيماريهاي وزارت بهداشت اضافه كرد: در زمان حاضر اكثر مناطق كشور ما از آب تصفيه شده سازمان آب و فاضلاب شهري و روستايي برخوردار هستند اما در برخي از مناطق محدود در روستاهاي دور افتاده ممكن است مردم از آب شهري و تصفيه شده برخوردار نباشند.
وي گفت: در گذشته آب مورد نياز اين مناطق نيز با تانكر منتقل مي‌شد و اكنون نيز اگر اين اقدام انجام شود، احتمال آلودگي و ابتلا به بيماريهاي روده‌اي و وبا در كشور بسيار كمتر مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.34901s, 18q