چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۶ - ۰۰:۰۰
کد خبر: 4311

جواني که با ارسال دعوتنامه براي پزشکان به بهانه حضور در يک همايش از 121 پزشک ميليون ها تومان کلاهبرداري کرده بود ، از سوي کارآگاهان پليس آگاهي اصفهان دستگير شد.

سرهنگ عبدالله قاسمي ، رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا با اشاره به اين خبر به جام جم گفت : چند روز پيش فردي با مراجعه به پليس آگاهي اصفهان و ارائه يک دعوتنامه مبني بر برگزاري همايشي در کيش براي پزشکان متخصص عنوان کرد: اين دعوتنامه در حالي براي پزشکان متخصص سراسر کشور ارسال شده است که هيچ يک از پزشکان اصفهان از موضوع اين همايش - که در قالب دبيرخانه انجمن بين المللي مديريت بيمارستاني قلمداد شده - اطلاع ندارند و عاملان برگزاري همايش از هر فردي که قصد حضور در اين همايش را داشته است ، حدود 300 تا 400هزار تومان دريافت کرده اند.

آغاز تحقيقات

سرهنگ قاسمي افزود: به دنبال اين اظهارات و بررسي آدرس درج شده در دعوتنامه ارسالي معلوم شد چنين آدرسي در اصفهان وجود ندارد ، به طوري که در مدت زمان کوتاهي 121 نفر از پزشکاني که به حساب درج شده در دعوتنامه پول واريز کرده بودند ، شکايت خود را در اين زمينه مطرح کردند. رئيس اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا تصريح کرد: با جمع بندي اين شکايت ها تيم ويژه اي از کارآگاهان ، پيگيري هاي خود را آغاز و سرانجام با بهره گيري از راهکارهاي فني و تخصصي خود ، ردپاي يک جوان 21 ساله به نام محسن را در اين کلاهبرداري ها شناسايي و در يک اقدام ضربتي او را دستگير کردند.

اعتراف

جوان شياد در تحقيقات خود اعتراف کرد: ميزان تحصيلاتم ديپلم است و چندي پيش با مشاهده يک آگهي يکباره تصميم به کلاهبرداري از پزشکان گرفتم و با چاپ دعوتنامه اي مبني بر برگزاري همايشي در يک هتل 5ستاره در جزيره کيش تاکيد کردم به کساني که در اين همايش شرکت کنند ، گواهينامه بين المللي و امتيازات ويژه مديريت بيمارستاني تعلق خواهد گرفت و پس از اعلام شماره حساب نيز دهها ميليون تومان پول به حسابم واريز شد و من نيز پس از دريافت اين پولها متواري شدم.
سرهنگ قاسمي افزود: با ثبت اعترافات متهم ، دستور قضايي در اين زمينه صادر شد و از آنجا که تعداد زيادي دعوتنامه به آدرس بيمارستان ها و پزشکان متخصص سراسر کشور ارسال شده است ، اين احتمال وجود دارد که به تعداد شاکيان افزوده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =