سالمندان مراقب برآمدگی شکم باشند

۱۳۹۰/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 43381
سلامت نیوز: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد: برآمدگی شکم به طوری که اندازه شلوار افراد از دور کمر آنها بیشتر باشد، حتی برای سالمندانی که چاق نیستند و یا اضافه وزن ندارند، می‌تواند مرگبار باشد.

 در این مطالعه، محققان به بررسی خطرات چربی‌های غیرمعمول در مردان و زنان دارای برآمدگی شکم پرداختند و دریافتند: این افراد نسبت به دیگران دو برابر بیشتر خطر مرگ را تجربه می‌کنند.

 
محققان اظهار داشتند: این عامل به طور شگفت‌انگیز در افراد با وزن طبیعی، احتمال خطر مرگ را کاهش نمی‌دهد و شانس مرگ برای آنها بسیار بیشتر از سایر افراد بدون برآمدگی شکم است.

همچنین مشخص شد: سایز دور کمر یا همان برآمدگی شکم به بیماری‌هایی مانند جنون، آسم، بیماری‌های قلبی و سرطان سینه مرتبط است.

طبق این گزارش، برآمدگی شکم، مشکلی است که در بسیاری از افراد بالای ۵۰ سال رخ می‌دهد.

براساس آمار تخمین زده شده، بیش از ۵۰ درصد سالمندان مرد و ۷۰ درصد سالمندان زن، دور کمری بیشتر از حد طبیعی را دارا هستند. همچنین اندازه سفارش برای مردان نباید بیش از ۴۰ اینچ و برای زنان بیش از ۳۵ اینچ باشد.

در این مطالعه، محققان ۱۰۰ هزار نفر را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶ مورد تحقیق قرار دادند که در این بین ۱۵ هزار نفر ناشی از برآمدگی شکم، جان خود را از دست دادند.

منبع: سلامتستان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06171s, 19q