بازي هاي رايانه اي براي كودكان مفيد است

۱۳۸۶/۰۳/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4347
بازي هاي رايانه اي براي كودكان مفيد است
دكتر شيرازي فوق تخصص روانپزشكي كودك و نوجوان و استاديار دانشكده علوم پزشكي ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اين بازي ها به سرعت واكنش و گسترش فضاي ديداري كودكان اضافه مي كند.
وي تاكيد كرد: در مواردي كه كودكان تا حدي درگير اين بازي ها شوند كه از ساير  فعاليت هاي خود باز بمانند يا در مواردي كه با استفاده از آموخته هاي خود از اين بازي  به بزرگترها يا همسالان خود آسيب بزنند، والدين بايد به طور موقت انجام اين بازي را ممنوع كنند.
وي تصريح كرد: برخلاف نظر والدين، اين بازي ها علاوه بر موارد گفته شده با آموزش اولويت هاي مكاني و زماني و رقابت سالم آنها را بر اي وورد به اجتماع آماده مي كند.
وي بازي ها را روش هاي براي درمان برخي اختلالات آموزشي و يا حتي تشخيص و درمان بعضي بيماري ها دانست و گفت: گاهي كودكان را مي بينيم كه با اسباب بازي ها، بازي هاي معقول انجام نمي دهند و يا به اصطلاح بازي آنها داستان ندارد كه اين نشاندهنده وجود مشكل در كودكان است كه نياز به درمان دارد.
وي تصريح كرد: محدوديتي  براي استفاده از اسباب بازي هاي گوناگون براي سنين وجود ندارد و خود كودك بايد با توجه به علاقه و توانايي خود اسباب بازي مناسب خود را انتخاب كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.50748s, 18q