عوامل موثر در ایجاد حمله ی قلبی

۱۳۹۰/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 43665
سلامت نیوز: نرسیدن خون به عروق كرونر و احساس درد شدید در قسمتی از عضله ی قلب كه در اصطلاح نكرز نام دارد موجب حمله ی قلبی می شود.

 احمد حسن تاش جراح قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: میزان سكته به وسعت و از بین رفتن عروق قلب بستگی دارد و اگر زمانی 40 درصد عضلات قلب به طور ناگهانی گرفته شود احتمال مرگ و یا فلج شدن قسمت هایی از بدن بالا می رود چون قسمت باقیمانده ی قلب كارایی لازم برای اجرای دستوران مغز را ندارد.

وی در ادامه افزود: افرادی كه دچار بیماری هایی مانند: دیابت، فشار خون، چربی خون، عوامل ارثی و سیگاری هستند می توانند با بررسی مشكلشان تحت نظر پزشك از بروز حمله ی قلبی جلوگیری كنند چون 60 درصد این حملات پیش از وقوع هیچ علامتی ندارند.

دكتر حسن تاش اظهار داشت: میزان مرگ و میر بر اثر حمله قلبی بیشتر مربوط به سن جوان جامعه است و تغذیه ی نادرست نقش اساسی در ایجاد این حملات دارد و افرادی كه به بیماری هایی مانند: دیابت، چربی خون و فشار خون مبتلا هستند با مصرف نكردن مواد قندی، كربوهیدرات ها، غذاهای پرنمك و چرب می توانند از بروز حملات قلبی جلوگیری كنند.

وی در پایان تاكید كرد: افرادی كه دچار حمله ی قلبی شده اند با مصرف انواع میوه ها، سبزیجات، لبنیات كم چرب و غذاهای كم نمك و بخار پزشده و انجام ورزش های مداوم و ملایم مانند پیاده روی طوری كه در حد عرق كردن باشد می توانند عوارض این حملات را كنترل كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.62548s, 18q