پژوهشگران آمریکایی هشدار دادند

مصرف گوشت قرمز مرگ زودهنگام را به همراه دارد

۱۳۹۰/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 44422
سلامت نیوز : پژوهشگران آمریکایی در تازه ترین تحقیقات خود هشدار دادند که مصرف گوشت قرمز از هر نوع و با هر کیفیتی خطر مرگ زودهنگام را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان داد: مصرف 85 گرم گوشت قرمز در برنامه غذایی روزانه خطر مرگ زودهنگام افراد را در جریان این تحقیقات 13 درصد افزایش داد.

براساس نتایج این تحقیقات، خطر مرگ زودهنگام در صورت مصرف روزانه فرآوردهای گوشتی نظیر سوسیس 20 درصد افزایش می یابد.

آن بان از استادان دانشگاه بهداشت عمومی هاروارد در شهر بوستن آمریکا و پژوهشگر اصلی این تحقیقات گفت: هرگونه گوشت قرمزی خطر را افزایش می دهد.

این تحقیقات از نزدیک به 110 هزار فرد بالغ در طول 20 سال انجام شد و در جریان آن عادت های غذایی و وضعیت سلامتی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

پژوهشگران از هزاران شرکت کننده در تحقیقات خواستند که فرم های مربوط به رژیم غذایی خود را پر کنند و سپس از طریق بررسی اطلاعات این فرم ها دریافتند که جایگزین کردن غذاهای دیگر به جای گوشت قرمز خطر مرگ را کاهش می دهد.

پژوهشگران دریافتند که خوردن فندق در طول دوره تحقیقات به جای گوشت گاو توانست خطر مرگ زودهنگام را به میزان 19 درصد کاهش دهد.

آنها گفتند که انتخاب طیور یا غلات سبوس دار به جای گوشت قرمز می تواند خطر بروز مرگ زودهنگام را به میزان 14 درصد کاهش دهد.

همچنین انتخاب مواد لبنی کم چرب خطر را به میزان 10 درصد و ماهی را به میزان هفت درصد کاهش می دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.4889s, 18q