متخصصان بيهوشي، مضطربترين افراد كادر پزشكي درماني هستند

۱۳۸۶/۰۳/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4467
متخصصان بيهوشي، مضطربترين افراد كادر پزشكي درماني هستند
دكتر قيامت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: استرس ناشي از تزريق مواد بيهوشي به بيماران، ميزان دقت كافي در انتخاب مواد بيهوشي متناسب با جنس و سن افراد و همچنين سن بالاي اين نوع از متخصصان كه متاسفانه به دليل افزايش سن برخي از نكات را فراموش مي كنند، در حال حاضر از مشكلات اين متخصصان عنوان كرد.
رييس انجمن بيهوشي ايران ادامه داد: بيشترين شكايت بيماران از متخصصان بيهوشي از ميزان تزريق اين داروهاست، به طوري كه در 5 سال گذشته ميزان شكايت بيماران از اين كادر پزشكي و درماني به نوعي بود كه اين افراد بيشترين شكايت را به خود اختصاص دادند و در صدر جدول قرار داشتند .
هم اكنون با برگزاري سمينار و همايش هاي آموزشي اين ميزان شكايت كاهش يافته است و ميزان شكايت از اين افراد در انتهاي جدول شكايت قرار دارد.
به گفته اين مقام مسؤول رشته بيهوشي يكي از پر استرس ترين مشاغل است، به طوري كه متخصصان اين رشته نيز از مضطرب ترين و پر استرس ترين افراد كادر پزشكي درماني به شمار مي روند.
قيامت ادامه داد: 20 درصد از متخصصان بيهوشي در رشته اي غير از تخصص خود مشغول فعاليت هستند، اين افراد بيشتر در كلنيك هاي ترك اعتياد و مراكز ديگر مشغول به كار هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
13.78725s, 18q