محدودیت‌های ترافیکی روزهای پایانی تعطیلات نوروز اعلام شد

۱۳۹۱/۰۱/۰۹ - ۰۰:۲۷ - کد خبر: 44726
سلامت نیوز : پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه ای محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در روزهای پایانی تعطیلات نوروز را اعلام کرد.

به گزارش مهر، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز 91 و افزایش ظرفیت تردد محورهای مواصلاتی کشور، به منظور ارتقای ضریب ایمنی و روانی ترافیک محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور در محورهای پرترافیک کشور اجرا می‌شود.

بر این اساس، تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمام آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی برون شهری کشور ممنوع است.
 
همچنین در تمامی محورهای برون‌شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی مستثنی است و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود یا ممنوعیت در طول سال دارند.
 
همچنین در محور کرج - چالوس تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج - چالوس از ساعت 12 تا 24 روزهای 12 تا 14 فروردین سال 91 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 از مرزن‌آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.
 
در محور هراز نیز رفت و آمد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است و تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت12روز چهارشنبه 9 فروردین تا ساعت 24 روز دوشنبه 14 فروردین از تهران به آمل و برعکس ممنوع است.
 
در این محور همچنین حرکت انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 تا 24روزهای12 تا 14 فروردین از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 روزهای فوق از آب اسک تا رودهن به صورت یکطرفه خواهد بود.
 
براساس اطلاعیه پلیس راه راهور ناجا، در محور فیروزکوه نیز تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز چهارشنبه 9 فروردین تا ساعت 24 روز دوشنبه 14فروردین از تهران به قائم‌شهر و بازگشت ممنوع است.
 
در محور قزوین -رشت هم رفت و آمد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12روز چهارشنبه 9 فروردین تا ساعت 24 روز دوشنبه 14 فروردین از قزوین به رشت و برعکس ممنوع است.
 
همچنین در محور قدیم ساوه - همدان تردد حرکت تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12روز چهارشنبه 9 فروردین تا ساعت 14 روز دوشنبه 14 فروردین از ساوه تا سه‌راهی دخان و برعکس ممنوع است.
 
در محورهای اردبیل -آستارا، اردبیل - سراب و خلخال به اسالم و برعکس تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا 24 روز یکشنبه 13 فروردین ممنوع است.
 
در اطلاعیه پلیس راه راهور ناجا آمده است: همچنین در محورهای مشهد- قوچان، مشهد- نیشابور و سبزوار تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا 24 روزهای 11، 12 و 13 فروردین ممنوع است.
 
در محور چمن بید- بجنورد- شیروان و برعکس نیز رفت و آمد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا 24 روز های 11، 12و 13 فروردین 91 ممنوع است.
 
همچنین محدویت فوق برای انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی در محورهای بانه - سقز - سنندج و مریوان و گلوگاه -گرگان- جنگل گلستان و چمن‌بید عملی خواهد شد.
 
همچنین در محورهای اصلی استان بوشهر و اصفهان تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه 10 تا ساعت24 دوشنبه 14فروردین ممنوع است.
 
در محورهای سلفچگان - قم، جاده قدیم کاشان - قم و جاده قدیم تهران - قم نیز تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح روز یکشنبه 13فروردین ممنوع است.
 
مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه راهور ناجا با شماره تلفن 88255555 (10 خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.05865s, 18q