چربی دور شکم خود را کم کنید تا فعالیت عروقی در بدنتان بهبود یابد

۱۳۹۱/۰۱/۱۴ - ۰۸:۴۷ - کد خبر: 44772
سلامت نیوز : پژوهشگران علوم پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز کشور امریکا می گویند نتایج تحقیقات آنان بر روی افراد چاق نشان داده است   افراد چاقی که وزن خود را با کاهش چربی دور شکم، کم می کنند، فعالیت عروق خونی در بدنشان بهبود پیدا می کند و البته فرقی نمی کند که چه نوع رژیم لاغری را انتخاب کرده باشند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت پزشکان بدون مرز  ،  پروفسور کری استوارت استاد طب در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز و دستیاران وی با مطالعه روی ۶۰ زن و مرد که در آغاز آزمایشات اضافه وزن داشتند، به این نتایج دست یافتند.
دکتر استوارت تاکید کرد: اضافه وزن بویژه اگر تجمع چربی در ناحیه شکم و بالای کمر باشد، خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را تشدید می کند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این آزمایشات تایید کرد کاهش چربی دور شکم به بهبود سلامت عروق خونی کمک می کند و در نتیجه خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی را کاهش می دهد.
این یافته در نشست انجمن قلب آمریکا در «سان دی گو» ارائه شد.
پیش از این ثابت شده بود که کاهش سلول های چربی دور شکم که عامل خطری برای ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت است ، به اقدام دیگری بیش از کاهش کالری دریافتی نیاز دارد.
نتایج یک مطالعه پنج ساله نشان می دهد ورزش نیز باید به برنامه کاهش چربی شکمی اضافه شود.
ورزش در کاهش اندازه این سلول ها نقش دارد و شاید روزی به عنوان بخشی از نسخه دارویی برای درمان بیماری های مربوط به چربی این قسمت از بدن، تجویز شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.42347s, 18q