چاقي كودكان احتمال بروز ديابت در بزرگسالي را دو برابر مي كند

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4528
چاقي كودكان احتمال بروز ديابت در بزرگسالي را دو برابر مي كند
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري بي بي سي يافته هاي جديد محققان دانشگاه ميشيگان نشان مي دهد كه وجود چاقي و اضافه وزن در كودكان احتمال بروز بيماري خطرناك ديابت را در بزرگسالي افزايش مي دهد پژوهشهاي انجام شده بيانگر اين است كه كودكان چاق در آينده و در سنين بزرگسالي تا دو برابر نسبت به ديگر همسالان خود داراي وزن نرمال خطر ابتلا به ديابت را احساس مي كنند.
به گفته پزشكان متخصصي داخلي علاوه بر بروز ديابت عوارضي چون فشار خون، بيماريهاي قلبي عروقي و در مفاصل و ناراحتي هاي استخواني و افسردگي اين افراد را در سنين بزرگسالي تهديد مي كند.
آمارهاي منتشر شده از سوي سازمان بهداشت جهاني حاكي است حدود 230 هزار نفر از كودكان آمريكايي از ديابت رنج مي برند. مطالعات ميداني انجام شده توسط دانشمندان انجمن ديابت آمريكا بر روي حدود 102 هزار نفر از والدين كودكان و نوجوانان زير 18 سال حاكي است كه حدود 200 هزار نفر از اين كودكان مبتلا به ديابت هستند كه از ميان يك سوم آنها از عارضه چاقي رنج مي برند.
به گفته پزشكان محاسبه مداوم و پيوسته BMI يا همان شاخص توده بدني در دختران و پسران در حال رشد يكي از مهمترين اعمال پيشگيري از اختلالات بزرگسالي مي باشد.
دكتر جويس لي به عنوان يك محقق ارشد در اين زمينه افزايش سطح آگاهي هاي پزشكي درسطح جامعه مي تواند به كاهش نرخ بروز چاقي و ديابت موثر باشد البته به گفته وي اگر همين روند رو به رشد  چاقي و اضافه وزن كودكان در آمريكا مهار نشود سلامت جامعه به شدت به بحران  مواجه خواهد شد.
طبق استانداردهاي منتشر شده از سوي انجمن پزشكان كودكاني كه BMI بدن آنها بيش از 85 باشد داراي اضافه وزن هستند و آن دسته كه بالاتر از 95 هستند در زمره كودكان چاق محسوب مي شوند و احتمال بروز ديابت در آنها بيش از گروه اول است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.65019s, 18q