لزوم تشكيل انجمن دانشجويان داروسازي

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4537
لزوم تشكيل انجمن دانشجويان داروسازي
دكتر واقفي دبير انجمن علمي داروسازان كشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: تعداد دانشكده‌ها و دانشجويان داروسازي در كشور به حدي رسيده كه انتظار داشته باشيم انجمن دانشجويان داروسازي ايران سازمان دهي و راه اندازي شود.
وي گفت: اين مسئله به دانشجويان اجازه مي‌دهد تا در فرايند تصميم سازي تاثير بگذارند و مسائلي را مطرح كنند كه بر آينده‌ي حرفه‌اي و به طور خاص بر تصميم‌هاي مرتبط با آموزش و ارزيابي داروسازي موثر هستند.
وي تصريح كرد: با راه اندازي انجمن دانشجويان و حضور آنها فرصت ارزشمندي در اختيار انجمن مي‌گذارد تا درباره‌ي آخرين تحولات جامعه و حرفه‌ي داروسازي آگاه شود.
واقفي خاطر نشان كرد: هر دانشكده‌ي داروسازي يك نمايندگي انجمن دانشجويان داروسازي دارد كه به عنوان سر پل ارتباطي با انجمن داروسازان عمل مي‌كند.
وي ادامه داد: اين نمايندگي‌ها دانشجويان را نسبت به برنامه‌ها و اقدام‌هاي آتي آگاه مي‌كند و اين برنامه كشور به چند منقطه تقسيم مي‌شود و هر منطقه يك هماهنگ كننده دارد كه برنامه‌ها را سازمان داده و با نمايندگي‌ها، دانشگاه‌ها ارتباط بر قرار مي‌كند.
دبير انجمن داروسازان كشور گفت: هماهنگ كنندگان برنامه‌هاي انجمن داروسازان و انجمن‌هاي دانشجويي و اعضا در مناطق مختلف اعضا هيئت اجرايي هستند.
فعاليت‌ها و خدماتي كه انجمن دانشجويان داروسازي ارائه مي‌كند
دكتر مژدهي عضو شوراي عالي انجمن افزود: راه اندازي و تشكيل چنين انجمن‌هايي در دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي داروسازي انجمن داروسازان برنامه‌هايي را براي بهبود وضعيت بكار مي‌گيرد.
وي گفت: برنامه‌هاي انجمن شامل يك مجموعه كنفرانس‌هاي منطقه‌اي، كنفرانس سالانه، كنفرانس كارآموزان كه از پيش ثبت نام شده بوده و همچنين انجمن به جامعه در برگزاري روز دانشجو نيز كمك مي‌كند.
مژدهي تصريح كرد: انجمن دانشجويي داروسازان بريتانيا در طول تعطيلات سال نو، در يك دانشكده‌ي داروسازي ميزبان كنفرانس سالانه انجمن دانشجويان داروسازي شده و بيش از صد عضو از سراسر كشور به مدت يك هفته در مورد موضوعات مرتبط با حرفه داروسازي و رفاه دانشجويان با هم به بحث مي‌نشينند كه در سال 2007 انجمن شصت و پنجمين كنفرانس خود را برگزار مي‌كند.
وي خاطر نشان كرد: انتشار نشريات براي گروه‌هاي دانشجويي، راه اندازي سايت، اجراي برنامه جابجايي دانشجويان و اهداي جوايز به دانشجويان برتر با هدف ارايه فرصت‌هايي به داروسازان آينده براي دستيابي به نگاهي بهتر به حرفه‌ي انتخابي آنها است.
نظر خود را بنویسید
#5557 خشایار اشتیاقی، 1392/09/26 11:04
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
خشایار اشتیاقی
با سلام
اینجانب دانشجوی رشته ی شیمی کاربردی هستم و به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه و مکانیسم سنتز داروی ارلیستات(زنیکال) و همچنین منابع موجود جهت استخراج این ماده ی دارویی می باشم.
خواهشمندم در صورت داشتن اطلاعات در این رابطه بنده را راهنمایی بفرمایید،با تشکر
4.72849s, 21q