پزشکان هنوز در مورد مصرف قهوه به تفاهم نرسيده اند

۱۳۸۵/۱۰/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 474
پزشکان هنوز در مورد مصرف قهوه به تفاهم نرسيده اند

به نقل از پايگاه خبري چانياديلي، مطالعات اخير دانشمندان نشان مي دهد مصرف قهوه در تمام شرايط مضر نيست و ممکن است در برخي حالات براي سلامتي مفيد هم باشد.
بنابر اين گزارش، مطالعات آماري انجام شده بر روي 130 هزار مرد و زني که قهوه مصرف مي کردند نشان مي دهد بواسطه مصرف اين نوشيدني هيچ گونه افزايش بيماري قلبي در آنها بروز نکرده است.
همچنين نتايج مستند تحقيقات دانشمندان آمريکايي که در مجله انجمن پزشکي آمريکا به چاپ رسيده است، بروز خطر بيماري هاي قلبي در بين 4000 هزار نفري که روزانه 2 فنجان قهوه مصرف مي کردند حکايت مي کند و در  برخي افراد باعث بروز جهش ژني نيز شده است.
پزشکان به افرادي که مستعد بروز بيماري هاي قلبي هستند توصيه مي کنند به جاي مصرف قهوه به عنوان نوشيدني در طول روز از انواع ديگر نوشيدني هاي مغذي و پرفايده نظير اب ميوه ها و شير استفاده کنند.
اما در مقابل عده اي از محققان معتقدند؛ آزمايش هاي انجام شده از سوي آنها نشان مي دهد مصرف روزانه قهوه بدن را در مقابل بروز ديابت نوع 2 و سرطان کولون مقاوم کرده و خطر بروز اين اختلالات را کاهش مي دهد.
به گفته پزشکان اگر چه برخي از پژوهش هاي انجام شده از تأثير مثبت مصرف قهوه در متابوليسم و سيستم دفاعي بدن خبر مي دهند، اما متخصصان تغذيه و سلامت همگي بر اين باورند که خواص دانه هاي قهوه بيش از مصرف ميوه، سبزي ها و غلات نيست و اين مواد غذايي ارزش غذايي بالاتري نسبت به قهوه دارند.
يادآور مي شود: مصرف قهوه به عنوان يک نوشيدني ديگر در سال هاي اخير مطرح نيست و اکثر مردم آن را بخشي از رژيم غذايي خود مي دانند و همين جلب توجه مردم به اين نوشيدني باعث انجام تحقيقات گسترده دانشمندان در زمينه شناسايي خواص مفيد و مضر آن شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.20746s, 18q