آمار طلاق در بندر آستارا ‪ ۱۸‬درصد افزايش يافت

۱۳۸۵/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 571
آمار طلاق در بندر آستارا ‪ ۱۸‬درصد افزايش يافت


سيد مهدي احمدي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: ‪ ۶۲‬درصد طلاقهاي انجام شده در شهرستان آستارا مربوط شهرنشينان است و تنها ‪ ۳۸‬درصد از اين آمار به طلاق روستاييان مربوط مي‌شود.

وي گفت: فاصله طبقات خانوداگي، فاصله سني زياد بين مزدوجين و مشكلات مالي بعد از دوران ازدواج از علل بارز طلاق در جامعه است.

وي افزود: اين در حالي‌است كه در طول اين مدت ‪ ۸۰۸‬مورد ازوداج در شهرستان آستارا به ثبت رسيده است كه تنها دو درصد رشد دارد.

احمدي گفت: در نه ماهه اول سال جاري هزار و ‪ ۲۲۸‬مورد ولادت و و ‪ ۲۸۸‬مورد نيز وفات به ثبت رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل به ترتيب ‪ ۲‬و ‪۱۱‬ درصد افزايش دارد.

رييس اداره ثبت احوال شهرستان آستارا گفت: بيشترين آمار مرگ و ميرها به علت ايست قلبي، كهولت سن و تصادفات بوده و سرطان و برخي بيماريهاي ديگر نيز از ساير عوامل مرگ و مير است.

وي افزود:در طول اين مدت چهار نفر از اتباع خارجي اهل جمهوري آذربايجان به استناد بند ‪ ۶‬ماده ‪ ۹۷۶‬قانون اساسي به تابعيت ايران درآمدند.

شهرستان مرزي بندرآستارا در شمال استان گيلان و در مجاورت جمهوري آذربايجان واقع شده كه حدود نيمي از جمعيت ‪ ۷۷‬هزار نفري اين شهرستان، در روستاها سكونت دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.01121s, 18q