دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۶ - ۰۰:۰۰
کد خبر: 5840

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین گفت: کمبود داروهای بیماران خاص تحت پوشش سازمان های بیمه گر نشأت گرفته از مدیریت ضعیف و افزایش قاچاق این داروها به سایر کشورهاست .

دکتر مهدی محمد زاده در گفتگو با مهر، در ارتباط با مشکلات بیماران خاص تحت پوشش سازمان های بیمه گر برای تهیه دارو گفت : 23 قلم داروی بیماران خاص تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است که باید گفت این داروها جزء داروهای گران قیمت محسوب می شود .

وی تصریح کرد: در برخی مواقع داروی بیماران خاص بسیار کمیاب می شود و بیماران برای دریافت این دارو با مشکل مواجه می شوند که این امر را باید در ضعف مدیریت جستجو کرد .

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین ، به قاچاق داروهای بیماران خاص اشاره کرد و گفت : ارزان بودن داروها در ایران باعث شده تا زمینه قاچاق این داروها به خارج از کشور فراهم شود و این روند طی چند سال اخیر افزایش یافته است .

قیمت پائین داروهای بیماران خاص در ایران باعث شده تا سالیانه درصد بالایی از داروهای این بیماران به کشورهای همسایه قاچاق شود و این در حالی است که با مشکل کمبود توزیع این داروها در کشور مواجه هستیم .

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین خاطر نشان کرد : دارویی که در کشور امریکا معادل 2 میلیون تومان قیمت دارد در کشور ما در حدود 50 هزار تومان است و این امر زمینه قاچاق چنین داروهایی را فراهم می کند و در نهایت یارانه ای که دولت بابت دارو تزریق می کند به کشورهای همسایه منتقل می شود .
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha