سلامت نیوز : عباسعلی ناصحی در گفت‌وگو با فارس در مورد سوء مصرف الکل در کشور افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که مصرف الکل در کشور نیاز به توجه بیشتری دارد و همه دستگاه‌های اجرایی و ذیربط مانند وزارت بهداشت و همچنین مردم باید هوشیار باشند و برنامه‌های جدی‌تری را در این زمینه اجرا کنند.

ناصحی گفت: افرادی که به صورت تفننی الکل مصرف می‌کنند ممکن است در آینده به معتاد الکلی تبدیل شوند و این مسئله می‌تواند زندگی آنها با خطرات جدی مواجه کند.

مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت در مورد فروش الکل سفید در داروخانه‌ها تصریح کرد: فروش الکل سفید ممنوع است و فقط الکل طبی از سوی داروخانه‌ها باید به فروش برسد.

ناصحی افزود: البته فروش الکل سفید در داروخانه‌ها به مراتب کمتر از اماکن دیگر است و متأسفانه در اماکن دیگری مانند فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها الکل سفید به فروش می‌رسد.

وی گفت: اما فروش الکل طبی به دلیل دارا بودن موادی که مانع مصرف خوراکی آن است در داروخانه‌ها مجاز است و در فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها منعی برای توزیع ندارد.

ناصحی گفت: آماری از تعداد معتادان به الکل در مقایسه با سال‌های گذشته وجود ندارد اما تعدادی از افرادی که به بخش مسمومیت‌های بیمارستانها مراجعه می‌کنند، افرادی هستند که سوء مصرف الکل داشته‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha