سلامت نیوز : رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخاب نظام پزشکی گفت: این هیات از آنجایی که کار نظارتی خود را به طور دقیق و قانونی انجام داده است، تجدید نظری دربررسی صلاحیت نامزد‌ها انجام نخواهدداد.

تمام اقدامات درروند بررسی صلاحیت‌ها قانونی است

دکتر مراد هاشم زهی در گفت‌و‌گو با ایلنا، در واکنش به درخواست رییس جمهور مبنی بر اصلاح روند رسیدگی به صلاحیت نامزدها و تجدیدنظر درباره افرادی كه بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شدند، گفت: با تهدیدی که رییس جمهور کرده‌اند نمی‌خواهیم اظهارنظر کنیم اما تنها می‌توانم این را بگویم که تمام اقدامات درروند بررسی صلاحیت‌ها کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی طبق قانون انجام شده است.

سه نفر از اعضای هیات مرکزی نظارت هم که از طرف دولت هستند

وی هیات مرکزی نظارت برانتخابات نظام پزشکی را مستقل، متعهد، متخصص، معتقد به مبانی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و پایبند به قانون اساسی دانست و افزود: سه نفر از اعضای این هیات به صورت غیر مستقیم از طرف دولت؛ یک نفر از وزارت کشور، دو نفر از وزارت بهداشت هستند و سه نفر از طرف مجلس و یک قاضی از سوی دادستان کل کشور انتخاب می شوند.

تنها تقصیر هیات مرکزی نظارت؛ عمل نکردن به توصیه‌ها است

هاشم زهی تنها تقصیر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی را عمل نکردن به توصیه‌ها درارتباط با رد یا تایید صلاحیت برخی کاندیدا‌ها عنوان کرد و افزود: هیات مرکزی نظارت برانتخابات در روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها هیچ توصیه‌ای را قبول نکرده و نخواهد کرد.

 رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخاب نظام پزشکی افزود: به هیات مرکزی نظارت توصیه‌هایی می‌شد مبنی بر اینکه فلان شخص را از آن جهت که مد نظر فلان مقام است تایید صلاحیت کنیم این درحالی است که این هیات به هیچ یک از این توصیه‌ها عمل نکرد.

وی در پاسخ به این سوال که این توصیه‌ها از سوی چه افراد و گروههایی می‌شد، گفت: چون توصیه‌ها به صورت کتبی نمی‌شد من نمی‌خواهم اسم ببرم اما مهم این است که به هیچ یک از این توصیه‌ها عمل نشد.

دخالت در تصمیمات هیات نظارت غیر قانونی است

رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخاب نظام پزشکی تاکید کرد: دخالت این چنینی در تصمیمات هیات نظارت مستقل را غیر قانونی می‌دانیم و قطعا آنجاهایی که در این زمینه نظارت و برخورد می‌کنند باید وظیفه خودشان را انجام دهند.

باطل شدن انتخابات نظام پزشکی نظر رییس جمهور است

هاشم زهی همچنین در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری مبنی براینکه چنانچه روند رد صلاحیت‌ها اصلاح نشود، انتخابات نظام پزشکی باطل است، افزود: این نظر رییس جمهور است چراکه هیات مرکزی نظارت برانتخابات نظام پزشکی کار نظارتی خود را به طور دقیق و قانونی انجام داده است و بحمدالله هیچ مشکلی وجودندارد.

کاری که مربوط به هیات نظارت بود به طور دقیق انجام شده است

وی با تاکید بر اینکه در روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها نیاز به هیچ تجدید نظری نیست، افزود: کاری که مربوط به هیات نظارت بود به طور دقیق انجام شده است ومسایل مربوط به رای گیری دیگر به عهده هیات‌های اجرایی انتخابات است.

دولت در برگزاری انتخابات نظام پزشکی مختار است

هاشم زهی در پاسخ به این سوال که وقتی هیات مرکزی نظارت تجدید نظری در بررسی صلاحیت نامزد‌ها نمی‌کند و از سوی دیگر رییس جمهور باطل شدن انتخابات نظام پزشکی را درصورت عدم تجدید نظراعلام کرده است، تکلیف این انتخابات چه می‌شود، افزود: دولت در برگزاری انتخابات نظام پزشکی مختار است اما از نظر ما همانطور که گفتم بررسی صلاحیت نامزد‌ها هیچ مشکلی ندارد اما اینکه می‌خواهند به چه شکلی انتخابات نظام پزشکی را باطل کنند باید از خود رئیس جمهور بپرسید.

وی با اشاره به برگزاری ۲۰ جلسه در روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات نظام پزشکی گفت: هرجلسه‌ای که بعد از جلسه قبلی برگزار شده، به معنای تجدید نظر بوده است یعنی به کرات صلاحیت‌ها بررسی شده است.

تجدید نظر‌ها در روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها انجام شده است

رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخاب نظام پزشکی خاطرنشان کرد: تجدید نظر‌ها در روند بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها انجام شده است وبعدازآن بود که لیست نهایی ابلاغ شد.

 رییس جمهور خیلی باعجله عمل کرد

هاشم زهی اقدام رییس جمهور را عجولانه توصیف کرد و افزود: رییس جمهور خیلی باعجله و همچون مواقعی که صبح به یکباره می‌شنویم کسی جابجا شده و تغییر کرده است، عمل کرد.

رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخاب نظام پزشکی تاکید کرد: رییس جمهور خیلی سریع، بدون اینکه موضوع را بررسی کند و حرف‌ها را بشنود به نظر من قضاوتی کرد که عادلانه نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha