سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۰
کد خبر: 68372

سلامت نیوز : اعتماد به نقس کاذب یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند شما را بیمار کند. در همان لحظه‌ای که بسیار به سلامت بدنتان می‌اندیشید بدترین زمانی است که در معرض بیماری‌ها قرار دارید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ در صورتی که فکر می‌کنید بسیار سالم هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا متوجه شوید که خیلی هم بدن سالمی ندارید.

دندان شیرین: یکی از نکاتی که بسیاری از پزشکان نام آن را دندان شیرین گذاشته‌اند مشکل مصرف بیش از اندازه شکر است. افرادی که بیش از اندازه شیرینی مصرف می‌کنند همیشه در میان دندانشان احساس یک طعم شیرین را دارند و این بدین معنی است که آنها به میزان زیادی در معرض بیماری‌های قلبی و عروقی قرار گرفته‌اند و باید سریعا دست از شیرینی‌ها بکشند.

دهان خشک: یکی دیگر از نشانه‌هایی که بسیاری از مردم به آن توجه ندارند دهان خشک است. بسیاری از ما تنها به خوردن چای و قهوه اکتفا می‌کنیم و می‌پنداریم که این نوشیدنی‌ها می‌توانند تمامی خشکی بدن را از بین ببرند درحالی که آنها تنها به خشکی دهان می‌افزایند. ننوشیدن آب مناسب از جمله بدترین عاداتی است که یک فرد می‌تواند داشته باشد. تنها راهی که بدانید در این مورد سالم هستید این است که ادرارتان باید کاملا زرد رنگ باشد.

اضافه وزن: چاقی و اضافه وزن از جمله بزرگترین مشکلاتی هستند که شما می‌تواند داشته باشید. اضافه وزن حتی به مقدار بسیار کم نیز می‌توان برای بدن بسیار نامناسب و بد باشد چرا که ممکن است باعث بسته شدن رگ‌های خونی شود و مشکلات بعدی را به همراه خود آورد. اضافه وزن به غیر از مشکلات قلبی سیستم داخلی و تنظیمات بدن را نیز بهم می‌ریزد.

بینی خشک: زمستان فصل خشکی بدن است چرا که در خانه‌ها هوا بسیار گرم خواهد بود و بدن خشک می‌شود. این درحالی است که آبریزش بینی راهی برای مقابله با بیماری سرما خوردگی است و می‌تواند نشانه خوبی برای بدن باشد. هنگامی که حس کردید بینی شما خشک شده است می‌توانید از قطره‌های مصنوعی برای ایجاد راهی میان بینی استفاده کنید.

استرس بیش از حد: بزرگترین دشمن بدن را می‌توانیم استرس بدانیم. اگر شما بیش از اندازه استرس دارید بدانید که بدن سالمی ندارید و می‌توانید میزبان هر بیماری خطرناکی باشید. بسیاری از پزشکان اعلام کرده‌اند در صورتی که دچار استرس هستید سریعا به روان شناس مراجعه کنید تا آنها بتوانند شما را خیلی زود درمان کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha