سلامت نیوز: جدیدترین روش بازسازی فک هایی که استخوان آنها تحلیل رفته است با استفاده از تکنیک کشش استخوان  و نیز به کمک مواد و روش های نوین در اولین سمینار انجمن ایمپلنتولوژی ایران ارایه می شود .

به گزارش سلامت نیوز، دکتر حسین بهنیا، رییس "اولین سمینار انجمن ایمپلنتولوژی ایران" با اعلام خبر فوق افزود : در مواردی که استخوان فک تحلیل می رود و امکان کاشت دندان(ایمپلنت )وجود ندارد، اگر تحلیل کم باشد، می توان از انواع روش های پیوند استخوان طبیعی به همراه استخوان مصنوعی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در تحلیل شدید استخوان، میزان موفقیت روش های فوق محدود است، خاطر نشان کرد: در تحلیل های شدیدتر از تکنولوژی پیشرفته از طریق کشش در "کال استخوان" مجاور استفاده می شود.

به گفته دکتر بهنیا پس از ایجاد شکستگی عمدی در محل با استفاده از یک دستگاه کوچک که در داخل دهان نصب می شود، می توان با کششی معادل روزانه نیم میلی متر به افزایش ارتفاع استخوان کمک کرد تا ارتفاع استخوان به حد کافی رسیده، سپس دستگاه برای مدتی حدود دو ماه در دهان بیمار باقی می ماند تا استخوان نرم کشیده شده،آهکی شود.

وی اضافه کرد : روش کشش استخوان که در گذشته در رشته ارتوپدی کاربرد داشته، طی سال های اخیر در جراحی دهان، فک و صورت به منظور جبران عقب ماندگی رشدی مورد استفاده قرار گرفته و اخیرا به عنوان جبران کمبود ارتفاع استخوان کاربرد پیدا کرده است .

رییس اولین سمینار انجمن ایمپلنتولوژی ایران یادآور شد : مزیت این روش در مقایسه با روش پیوند استخوان این است که میزان تحلیل استخوان بازسازی شده به مراتب کمتر و نتایج مطمئن تر است.

وی ادامه داد : بازسازی فک به کمک تکنیک کشش استخوان در کنار دیگر شیوه های بازسازی فک به کمک مواد و روش های نوین در اولین سمینار انجمن ایمپلنتولوژی ایران به متخصصان رشته جراحی دهان، فک و صورت؛ پریودنتولوژیست ها؛ پروستودنتیست ها و دندانپزشکان عمومی ارایه می شود .

گفتنی است، اولین سمینار علمی انجمن ایمپلنتولوژی ایران با محوریت "چالش های ایمپلنتولوژی در ناحیه زیبایی" 10 و 11 اسفند ماه امسال در مرکز همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار می شود .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha