دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۲
کد خبر: 69985

سلامت نیوز : ممکن است خیلی از افراد زمان و مکان مناسب برای ورزش نداشته باشند. می‌توان با انجام چندین ورزش خاص تمام ماهیچه‌های بدن را فعال کرد. پنج نوع ورزش پایه‌ وجود دارند که نیاز به مکان زیادی ندارند، اما تمام بدن را به تحریک وا می‌دارند. پایگاه اینترنتی پزشکی ورزشی این پنج نوع ورزش را شرح داده است: میزان تمرین‌هایی که می‌توانید به برنامه ورزشی خود بیافزایید بسیار زیادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ شما می‌توانید یک برنامه خاص ورزشی طراحی کنید، این برنامه باید بر اساس اهداف و توانایی‌های شما باشد. اما اگر فرصت ندارید تا کامل ورزش کنید، پنج نوع ورزش زیر می‌توانند بیشترین فایده را برای شما داشته باشند. همه ورزشکاران باید این پنج نوع ورزش را انجام دهند، این ورزش‌ها باعث قدرت بیشتر می‌شوند و از آسیب دیدگی‌ها جلوگیری می‌کنند.

شنای آرنج: شنای آرنج ورزشی است که قسمت میانی بدن را قوی می‌کند و ماهیچه‌های همه بدن را درگیر می‌کند (ماهیچه پشت، بازوها، شانه‌ها و پاها) به خصوص ماهیچه‌های شکمی. شنای روی آرنج می‌تواند ورزش برای ارزیابی قدرت قسمت میانی بدن باشد و استقامت این قسمت را بالا ببرد.

شنا روی آرنج از بغل: در شنای آرنج از بغل تمام ماهیچه هایی که در شنای روی آرنج تحرک نداشتند، به کار گرفته می‌شوند به خصوص ماهیچه لگن و زانو.

حرکت ایستادن و نشستن به حالت اسکات: در این حرکت یک قدم می‌ایستید و در قدم بعد به حالت اسکات می‌نشینید این روند را تکرار می‌کنید. این حرکت باعث قوی شدن عضلات پایین بدن می‌شود و تعادل و استقامت را بالا می‌برد. اگر مانند حالت اسکات وزنه به دست بگیرید، عضلات بیشتری کار می‌کنند، به خصوص عضلات بالایی و میانی بدن. این حرکت باید بدون وزنه شروع شود، سپس وزن کم در حد دو و نیم کیلو به دست بگیرید. با گذشت زمان می‌توانید این وزن را افزایش دهید.

شنای روی کف دست: اگر تنها می‌توانید یک حرکت برای قسمت بالایی بدن انجام دهید، بهتر است از این حرکت استفاده کنید. این حرکت نیاز به مکان و زمان زیادی ندارد.

نرمش‌های شدید کوتاه و ورزش‌های آرام متناوب: چهار ورزش اول برای بالا بردن قدرت و استقامت ماهیچه‌ها بود، اما هیچ ورزشی بدون نرمش‌های مربوط به قلب و عروق کامل نیست. قدرتمند کردن قلب و عروق به وسیله این نوع ورزش سریع‌ترین راه است. همه ماهیچه‌هایی که در چهار ورزش اول بدون تحرک ماندند در این حرکت فعالیت می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha