برگزاری دومین سمینار بین‌المللی سلامت زنان در شیراز

۱۳۹۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۱۳ - کد خبر: 72521

سلامت نیوز : رئیس دومین سمینار بین‌المللی سلامت زنان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: این سمینار در روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه جاری در شیراز برگزار می‌شود که نسبت به سال گذشته، از این سمینار استقبال بیشتری شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ کامران باقری‌لنکرانی در ادامه گفت: 334 مقاله و 178 پوستر به این سمینار ارسال شده و همچنین در کنار صاحب‌نظران داخلی، 43 سخنران از کشورهای کانادا، مصر، روسیه و سایر کشورها به این سمینار دعوت شده‌اند.

وی افزود: از همکاران این سمینار می‌توان به 10 دانشگاه علوم پزشکی، دفتر کشوری سازمان بهداشت جهانی، انجمن علمی مامایی ناباروری و تغذیه با شیر مادر، دانشگاه ریدون هلند، فدراسیون سلامت زنان روسیه و سازمان ISCO نام برد.

این مسئول در بیان محورهای این همایش، تصریح کرد: بررسی جنبه‌های جهانی سلامت زنان و نگاه به شاخص‌های این زمینه، بخش شهری و نقش زنان در سلامت روان زنان، فعالیت‌هایی که برای ارتقای سلامت باید به آن‌ها توجه کرد، سالخوردگی زنان، سال‌هایی که با ناتوانی و بیماری مزمن سپری می‌شود و بحث سالخوردگی سالم و این که چه کارهایی انجام دهیم که سالخوردگی با ناتوانی همراه نباشد، در این سمینار مورد توجه است.

لنکرانی اضافه کرد: یکی از بحث‌های چالش‌انگیز همایش، سیاست‌های جمعیتی است، چرا که در 15 سال آینده با جمعیت بسیار سالخورده روبه‌رو می‌شویم، همچنین تمایل به فرزندآوری نیز جزو مباحث این همایش است.

«دومین سمینار بین‌المللی سلامت زنان» روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 11 و 12 اردیبهشت ماه جاری در سالن‌های سینا و صدرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ساعت هشت صبح تا 17 بعد از ظهر برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.19454s, 18q