آموزش سلامت جنسی تاثیر مثبتی بر زندگی زناشویی دارد

۱۳۹۲/۰۳/۲۹ - ۱۶:۲۷ - کد خبر: 76249

سلامت نیوز : دبیر علمی سمینار ملی سلامت جنسی گفت: آموزش سلامت جنسی تاثیر مثبتی بر زندگی زناشویی خواهد داشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر زینب حمزه گردشی در سمینار ملی سلامت جنسی که در دانشکده پرستاری و مامایی نسیبه ساری برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت آموزش و ارتقای سلامت جنسی مساله‌ای نیست که بتوان از آن گذشت و براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی تمام ابعاد انسانی را شامل می شود.

وی ادامه داد: ارتقای سلامت جنسی یکی از حوزه های مهم سلامت عمومی، سلامت خانواده و جامعه محسوب می شود.

دبیر علمی سمینار ملی سلامت جنسی با بیان اینکه یکی از مهمترین مولفه های زندگی مشترک سلامت جنسی است، گفت: دادن اطلاعات در خصوص موضوعات سلامت جنسی متناسب با سن جوانان همراه با ارزش های دینی و خانوادگی توسط والدین و مشاوران مدارس می تواند نقش مهمی در پیشگیری از خطرهای مربوط به سلامت جنسی در این گروه داشته باشد.

دکتر حمزه گردشی تصریح کرد: فقدان دانش نگرش صحیح جنسی، بدآموزی و وجود منابع نادرست آگاهی جنسی، تحولات فرهنگی و اجتماعی و افزایش معضلات سلامت جنسی در نوجوانان از دلایل ضرورت آموزش سلامت جنسی به شمار می شود.

وی با اعلام اینکه آموزش سلامت جنسی تاثیر مثبتی بر زندگی زناشویی خواهد داشت، افزود: باید ساختار فرهنگی و اجتماعی مسایل جنسی به طور روشن مورد بررسی قرار گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: با توجه به ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی تعریف صحیحی از آموزش جنسی در سطوح مختلف ارایه شود.

دکتر حمزه گردشی یادآور شد: آموزش‌های مدون و برنامه های مختلفی جهت ارتقای سلامت جنسی مدنظر قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.99951s, 18q