پزشکان فقط در دو نقطه به طور همزمان،مجاز به داير كردن مطب هستيد

۱۳۸۶/۰۷/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7683
پزشکان فقط در دو نقطه به طور  همزمان،مجاز به داير كردن مطب هستيد
دكتر جمشيدي معاون نظارت و برنامه‌ريزي سازمان نظام پزشكي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: هيچ پزشكي حق ندارد در چند نقطه شهر مطب داير كند در صورت مشاهده چنين امري به طور يقين سازمان نظام پزشكي با افراد خاطي برخورد خواهد كرد.
وي گفت: تمامي پزشكان مجاز هستند در دو نقطه از شهر مطب داير كنند كه آن هم نبايد در يك فاصله زماني باز باشد. در دو نوبت صبح و ظهر و در دو روز متفاوت در دو شهر مختلف هم نمي‌توانند اقدام به داير كردن مطب كنند.
**سطح علم پزشكي ما از خيلي كشورهاي منطقه بالاتر است
دكتر جمشيدي درخصوص اعزام پزشكان به خارج از كشور گفت: سطح علم پزشكي ما در حدي است كه از نظر من به عنوان يك استاد دانشگاه از خيلي از كشورهاي منطقه بالاتر است و حتي در بعضي از قسمت‌ها با كشورهاي اروپايي و امريكايي برابري مي‌كند، چرا كه خيلي از عمل‌هاي جراحي سنگين مانند پيوند قلب كه هنوز شايد در خيلي از كشورها انجام نمي‌شود در كشور ما به راحتي پزشكان اين كار را مي‌كنند.
وي ادامه داد: هم اكنون در علم پزشكي تمامي گروه‌ها در مقطع فوق تخصصي تربيت مي‌شوند و دانشجويان برجسته‌اي نيز در اين مقاطع داريم.
جمشيدي تاكيد كرد: پزشكان ما به دو مشكل از كشور خارج مي‌شوند، عده‌اي براي ادامه تحصيل و عده‌اي به علت سيستم تربيت پزشك عمومي در كشور خود به خود به كشورهاي ديگر به خصوص كشورهاي عربي اعزام مي‌شوند.
**هزينه‌هاي درمان پايين‌تر از ساير كشورهاست
هزينه‌هاي درماني در كشور ما خيلي پايين‌تر از ساير كشورهاست، به همين دليل بسياري از ايرانيان مقيم خارج از كشور براي درمان منتقل مي‌شوند.
جمشيدي درخصوص ورود بسياري از بيماران از كشورهاي ديگر براي انجام امور درماني به ايران گفت: به طور غير رسمي آژانس‌هايي تشكيل شده كه بيماران را از كشورهاي ديگر براي انجام امور درماني به ايران منتقل مي‌كنند و وزارت بهداشت قصد دارد تور درماني براي سامان دهي و قانونمندي اين امر با همكاري وزارت ارشاد تشكيل دهد تا هم استانداردهاي لازم رعايت شود و هم موازين قانوني رعايت شده باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.68333s, 18q