پرداخت 100 میلیارد تومان یارانه دارو به حساب سازمان‌های بیمه‌گر

۱۳۹۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 81194
سلامت نیوز : مدیرکل دفتر بیماری‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه معاونت نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری سه درصد از یارانه دارو (100 میلیارد تومان) را به حساب سازمان غذا و دارو واریز کرده است، اظهار کرد: این اعتبار به زودی به حساب سازمان‌های بیمه‌گر واریز می‌شود.

محمدباقر هوشنگی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه در حال طراحی مکانیسمی برای واریز هر چه سریعتر تمامی اعتبار یارانه دارو به حساب سازمان‌های بیمه‌گر هستیم، افزود: امیدواریم با طراحی این مکانیسم، هر چه سریعتر نقدینگی‌های اعتبار مابه‌التفاوت تغییر نرخ ارز، یارانه بیماران خاص و صعب‌العلاج را به حساب سازمان‌های بیمه‌گر واریز کنند.

وی یادآور شد: سه ردیف اعتبار برای یارانه دارو در نظر گرفته شده است که به ترتیب 1800 میلیارد تومان آن مربوط به مابه‌التفاوت تغییر نرخ ارز مرجع با نرخ ارز مبادله‌ای که قرار است به تمام اقلام دارویی تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر تعلق گیرد، 400 میلیارد تومان مربوط به بیماران خاص و 400 میلیارد تومان مربوط به بیماران صعب‌العلاج است.

به گفته مدیرکل دفتر بیماری‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این اعتبار ذیل ردیف اعتبارات وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه در نظر گرفته شده و قرار است با توجه به تعهدات بر اساس جمعیت تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر در اختیار آنها قرار گیرد.

هوشنگی افزود: دولت به صورت مستقیم پرداخت یارانه دارو را به حساب سازمان‌های بیمه‌گر رصد خواهد کرد و با توجه به دستورات صریح و شفافی که در دولت روحانی ارائه خواهد شد، امیدواریم مشکلات مربوط به دارو به زودی حل شود.

به گفته وی، تمام سازمان‌های بیمه‌گر وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش قیمت تمامی داروها را تحت پوشش قرار داده و در حال پرداخت اعتبارات آن هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.79382s, 19q