بی تفاوتی جامعه مشکل موادمخدر را تشدید می کند

۱۳۹۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۲۶ - کد خبر: 81418
بی تفاوتی جامعه مشکل موادمخدر را تشدید می کند
سلامت نیوز: جامعه شما چگونه با مشکلات بزهکاری و موادمخدر مقابله کرده است؟ اگر شما یک روز شهردار شوید، چه راهکارهایی را برای رسیدگی به این مشکلات به کار می گیرید؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین،‌ در برخی جوامع، مصرف موادمخدر با بی توجهی جامعه رابطه مستقیم دارد. اگر در جامعه ای اجازه داده شود که خرید و فروش  و استفاده از مواد پیشروی کند شانس زیادی برای بهبود اوضاع وجود نخواهد داشت.

جامعه شناسانی که پدیده جرائم شهری را مطالعه کرده اند می دانند که انکار جامعه با افزایش میزان جرم و جنایت مرتبط است. جیمز ک. ویلسون که یک جامعه شناس برجسته است نظریه "پنجره شکسته" را مطرح کرده است که ادعا می کند که چیزهای کوچک (مانند یک پنجره شکسته) این پیام را به مجرمان انتقال می دهد که بقیه پنجره ها را هم می شود شکست و به این صورت ما توالی کارهایی را خواهیم داشت که در آینده جامعه را به انحطاط خواهد کشاند. وقتی پنجره شکسته در اسرع وقت تعمیر نشود مشکلات بیشتر و بیشتر خواهد شد. وقتی جوامع  مشکلات را به سرعت تشخیص دهند، و گام های مثبتی برای رفع آنها بردارند، شانس اینکه فعالیت های مجرمان مانند قاچاق مواد به جامعه آسیب رساند کمتر خواهد بود.

جوامع  زیادی تصمیم گرفته اند که برای رسیدگی به مشکلات مربوط به سوءمصرف مواد و تبهکاری راهکارهایی فراگیر بوجود آورده و اجرا کنند. یک عامل مهم در راهکارهای موفق اینست که تمامی بخش های یک جامعه مدنظر قرار گیرد: اجرای قوانین، تجارت، متصدیان امر آموزش، مسئولان برگزیده، متخصصان امور سلامت و درمان، و غیره.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.63555s, 18q