شخص رئیس‌جمهور و وزرای اقتصادی از رئیس جدید سازمان غذا و دارو حمایت می‌کنند

۱۳۹۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۰۶ - کد خبر: 81525
سلامت نیوز : حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اگر چه دارو به گفته برخی از دوستان نقش زیادی در اقتصاد کلان ایفا نمی‌کند اما در زندگی مردم نقش مهمی دارد و کارکرد اجتماعی و حتی سیاسی می‌تواند داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: تأمین دارو کارآمدی نظام سلامت را نشان می‌دهد و امیدواریم مشکلات موجود با مدیریت جدید به تدریج برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس قبلی سازمان غذا و دارو در شرایط سختی قبول مسئولیت کرد گفت: در آن زمان مدیریت وزارت بهداشت دچار بحران شده بود وزیر تغییر کرده و برای یک دوره 5 ماهه کسی حاضر نبود مسئولیت قبول کند مگر فردی که هدفش خدا و مردم باشد و به حرف دلش گوش کند و این مسئولیت را قبول کند.

وزیر بهداشت گفت: دکتر حاجی آخوندی در دوره‌ای که رئیس سازمان غذا و دارو شد وزارت بهداشت در حال افول بود انتخابات ریاست جمهوری نزدیک بود و دستگاه‌های اجرایی دچار به هم ریختگی شده بودند.

وی افزود: از احساس وظیفه دکتر حاجی آخوندی ممنونیم. او  به پاکدستی و تلاش شهره است. این در حالی است که بخش عمده‌ای از مشکلات در ساختمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیست و به سازمان‌های دیگر مربوط است اما گریبانگیر وزارت بهداشت می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: مشکلات مربوط به غذا و دارو حتی اگر به مشکلات ارز مربوط باشد و سازمان‌های بیمه‌گر به تعهدات خود عمل نکنند باز هم وزارت بهداشت را مسئول می‌دانند البته هر چه بود تمام شد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: دکتر دیناروند معرف حضور همه هست در بحث غذا و دارو و تجهیزات نمی‌توانستیم ریسک کنیم. دوره 4 ساله‌ای پیش روی ماست که باید از فردی استفاده می‌شد که علاوه بر تعهد، تخصص، دانش کافی و مدیریت، تجربه خوبی در این حوزه داشته باشد.

وی ادامه داد: دیناروند سازمان غذا و دارو را خوب می‌شناسد ظرفیت مدیریت را می‌داند و مجموعه‌ای از آموخته‌ها را دارد البته باید به وی کمک شود و تردید ندارم به سرعت مشکلات کاهش می‌یابد.

وزیر بهداشت گفت: صبرم مانند مردم زیاد است و فکر می‌کنم رسیدن به آرامش به چند ماه نیاز دارد و رسیدن به قله‌های افتخار چندین ماه طول می‌کشد برای رفع نیازی که مردم به آن دست به گریبانند نباید از تولید غافل شد.

وی گفت: اگر از تولید دارو غافل شویم این گرفتاری همچنان خواهد ماند البته در حوزه تجهیزات نرم‌افزاری مشکلی نداریم اما در سخت‌افزار نیز دولت باید به کمک ما بیاید.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: تمام اختیارات بنده در اختیار دیناروند خواهد بود چرا که انتخاب وی فقط انتخاب بنده نیست بلکه دکتر روحانی رئیس جمهوری آن را انتخاب کرده و وزرای اقتصادی دولت از وی و تیم او حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در حوزه دارو توانمندی نظام مطرح می‌شود و اگر مشکلی در دارو پیش آید یعنی دولت و نظام کم توان است بنابراین در تأمین مایحتاج مردم همه حمایت می‌کنیم و در شروع کار خبرهای خوبی خواهیم داشت تا مشکلات سر و سامان بگیرد.

وی گفت: مردم می‌خواهند دارو در اختیارشان باشد و قیمت متعارف داشته باشد و وارد کنندگان دارو هم انتظار دارند تا ثبات به حوزه دارو برگردد البته تولید کنندگان و وارد کنندگان قبل از ثبات، به شفافیت نیاز دارند و عملکردها، بخشنامه‌ها در این حوزه باید باثبات و شفاف شود.

وزیر بهداشت گفت: نباید هر روز یک بخشنامه جدید صادر شود بلکه باید شفاف عمل کنیم و متخصصان این حوزه به کمک وزارت بهداشت بیایند بالاخره هر روز دارویی که به بازار دارویی می‌آید در کشوری مانند ما که منابع قابل توجهی نداریم نباید وارد بازار شود و باید در جایی که ضرورت دارد وارد چرخه شود.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر حمایت از بیمه‌ها گفت: اعتباراتی برای کمک به بیماران صعب‌العلاج در اختیار سازمان غذا و دارو قرار خواهد گرفت چرا که این بیماران امروز تحت فشارند و باید دولت از آنها حمایت کند.

وی ادامه داد: همچنین حمایت از تولید کنندگان و وارد کنندگان دارو در برنامه رئیس جدید سازمان غذا و دارو مشخص است و در آینده اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: در شرایط خاصی هستیم. مردم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید  امیدوار شده‌اند و نشاط خوبی در کشور حاکم است بنابراین هر کسی در هر حوزه‌ای باید تلاش کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23985s, 18q