عوامل موثر بر کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم

۱۳۹۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۰۵ - کد خبر: 82277

سلامت نیوز : یافته‌های جدید پزشکان حاکی از آن است که خطر ابتلا به سرطان رحم با ورزش و فعالیت بدنی، انتخاب رژیم‌ غذایی سالم و احتمالا با مصرف متعادل قهوه کاهش می‌یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ بازبینی مطالعات پیشین نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از موارد ابتلا به سرطان رحم در انگلیس با حفظ وزن مناسب و متعادل و تحرک بدنی به میزان کافی، قابل پیشگیری است.

پزشکان کالج سلطنتی لندن معتقدند: زنان می‌توانند خطر ابتلا به سرطان رحم را با انجام حداقل 30 دقیقه فعالیت ورزشی در روز و کنترل وزن خود کاهش دهند.

صندوق جهانی تحقیقات سرطان نیز در گزارشی اعلام کرده است که نوشیدن قهوه می‌تواند در کاهش خطر بروز این بیماری موثر باشد اما برخی محققان معتقدند که شواهد بیشتری نیاز است تا تاثیر قهوه در این زمینه به طور قطعی تایید شود.

در اولین تحلیل جهانی از سال 2007 میلادی،‌ پزشکان کالج سلطنتی لندن به بررسی تحقیقات علمی در مورد سرطان رحم و ارتباط آن با رژیم غذایی،‌ فعالیت بدنی و وزن بدن پرداختند.

مطالعه شواهد پزشکی در انگلیس نشان می‌دهد که سالانه حدود 3700 مورد ابتلا به سرطان رحم با انجام 38 دقیقه ورزش در روز، قابل پیشگیری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.8569s, 18q