ارائه گزارش حادثه اتوبان قم به رئیس جمهور

۱۳۹۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۲ - کد خبر: 82438
ارائه گزارش حادثه اتوبان قم به رئیس جمهور
سلامت نیوز : وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه گزارش حادثه اتوبان قم تهران و عملکرد دستگاه‌ها را به رئیس جمهور ارائه می‌کنم گفت: اورژانس در کمترین زمان یعنی 6 دقیقه پس از حادثه در محل حادثه حاضر شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در جمع پرسنل اورژانس قم، میلاد امام رضا (ع) را تبریک گفت و اظهار کرد: بازدید از صحنه تصادف، بازدید از بیمارستان‌ها و حضور در جمع شما عزیزان از جمله وظایفی است که بر دوش داریم.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت عهده‌دار مسئولیت حفظ سلامت مردم است تاکید کرد: باید به صورت دقیق از وضعیت کارکرد دستگاه بهداشت و درمان کشور ارزیابی داشته و گزارش‌های لازم را به رئیس جمهور ارائه کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه به حوزه‌های مختلف سلامت مردم نظیر تغذیه، بهداشت، حوادث و ... را مورد تاکید قرار داد و افزود: وظیفه دیگری که وزارت بهداشت بر عهده دارد نظارت بر عملکرد کسانی است که در زمینه ارائه خدمات درمانی به مردم نقش آفرین هستند.

وی با اشاره به بالا بودن حجم حوادث جاده‌ای در کشور و بالا بودن آمار مرگ و میر اظهار کرد: این‌گونه حوادث در کنار بخش ظاهری، دارای آسیب‌های پنهانی است که نمی‌توان در خصوص آن محاسبه‌ای داشته و میزان این آسیب‌ها را ارزیابی کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی ضرورت وحدت بین دستگاه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید برنامه ریزی جامعی داشته باشیم که دیگر در کشور چنین حوادث تلخی رخ ندهد.

وی با اشاره به مشکلاتی که پس از وقوع این سانحه به وقوع پیوست اظهار کرد: باید نقص‌های موجود در وسایل نقلیه عمومی را برطرف کرد و نباید در کشور شرایطی ایجاد شود که مردم نسبت به استفاده از وسایل نقلیه عمومی بدبین شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشخص نبودن تکلیف انتقال کشته‌ها در حوادث جاده‌ای افزود: در این حادثه مشخص شد که در این زمینه بین دستگاه‌های مختلف اختلاف نظر وجود دارد که باید این مشکل را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه آمار کشته‌های حوادث جاده‌ای در کل کشور کاهش یافته است گفت: با این وجود شاهد وقوع حوادث مکرر هستیم که باید این نقیصه برطرف شود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه گزارش این حادثه و عملکرد دستگاه‌ها را به رئیس جمهور ارائه می‌کنم گفت: اورژانس در کمترین زمان یعنی 6 دقیقه در محل حادثه حاضر شده است و این مسئله قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: همچنین مجروحان این حادثه که نیاز به عمل جراحی داشته‌اند به سرعت عمل شده‌اند و اورژانس وظیفه خود را به خوبی انجام داده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.46452s, 18q