راهکار های ویژه برای رفع بوی بد عرق

۱۳۹۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۵۴ - کد خبر: 82629
راهکار های ویژه برای رفع بوی بد عرق
سلامت نیوز : بوی نامطبوع بدن و زیر بغل اغلب در دوران بلوغ تشدید می شود، این بوی نامطبوع می تواند به دلایل بسیاری باشد، پزشکان می گویند بوی زیر بغل به طور عمده زمانی اتفاق می افتد که برخی از باکتری های خاص شروع به رشد می کنند و حالا در ادامه با ۸ روش خانگی می تواند این بوی بد را درمان کنید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تعریق ؛ بوی نامطبوع بدن و زیر بغل اغلب در دوران بلوغ تشدید می شود، این بوی نامطبوع می تواند به دلایل بسیاری باشد، پزشکان می گویند بوی زیر بغل به طور عمده زمانی اتفاق می افتد که برخی از باکتری های خاص شروع به رشد می کنند  و حالا در ادامه با ۸ روش خانگی می تواند این بوی بد را درمان کنید:

پودر مردار سنگ

یکی از روشهای سنتی رایج استفاده از مردار سنگ یا نقره سنک (لیتارژ) است که در عطاری ها موجود است.

جوش شیرین

جوش شرین می تواند بوی بد زیر بغل را با کشتن باکتری ها از بین ببرد، زیر بغل را به درستی با صابون و آب بشویید و با حوله خشک کنید، سپس پودر جوش شیرین را به زیر بغل بزنید و بعد از چند دقیقه بشویید.

آب شلغم

تعجب نکنید با آب شلغم می توانید از شر این مشکل و بوی بد زیر بغل راحت شوید. آب شلغم را به مدت ۱ ساعت زیر بغل بزنید و سپس بشورید.

پودر صندل

صندل دارای عطر بسیار آرامبخش و نشاط بخش می باشد و می تواند در رفع بوی بد مفید باشد، بگذارید پودر آن کاملا خشک باشد و آب در آن وجود نداشته باشد، از پودر خشک در نواحی زیر بغل بزنید و نتیجه آن را ببینید.

سرکه سیب

سرکه سیب باعث از بین رفتن باکتری ها می شود و این به دلیل خاصیت اسیدی آن می باشد. حتی می توانید از سرکه سیب به جای اسپری های دئودورانت استفاده کنید.

گندم

چمن گندم یک روش خوب برای درمان بوی بد می باشد، چمن گندم را در آب خیس کنید سپس آن را به عنوان نوشیدنی هرروز با معده خالی میل کنید.

شربت آبلیمو

آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی برای کشته شدن باکتری ها موثر است، هم در رفع بوی بد موثر است و هم تیرگی زیر بغل را از بین می برد.

گلاب

همه ما با عطر و بوی گلاب آشنا هستیم، از یک تیکه پنبه  ا ستفاده کنید و در گلاب فرو ببرید و به زیر بغل بزنید. هنگامی که به حمام می روید می توانید چند قطره از آن را با آب وان مخلوط کنید.

رزماری

در برخی مواقع بوی بدن می تواند به دلیل ناراحتی های معده باشد، رزماری در درمان اختلالات گوارشی مفید می باشد و خواص ضد باکتریایی دارد. جدا از آن گیاه آن نیز به خاطر عطر خوشی که دارد بوی بد را دفع می کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.70599s, 18q