تشکیل کمیته مشترک ایران و عراق برای حل معضل ریزگردها

۱۳۹۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 82646
سلامت نیوز : عضو هیات‌رییسه مجلس با تاکید بر تشکیل کمیته مشترک مقابله با آثار منفی ریزگردها در دیدار رییس مجلس نمایندگان عراق با رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق توافقات صورت‌گرفته محل مذاکرات این کمیته مشترک در آینده‌ای نزدیک تعیین خواهد شد و سازمان محیط‌زیست، وزارت کشور و وزارت جهاد کشاورزی از طرف ایران در این کمیته شرکت خواهند کرد. حسین سبحانی‌نیا با یادآوری دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با رییس مجلس نمایندگان عراق، توضیح داد: یکی از موضوعات مهم در دیدار و گفت‌وگوی رییس مجلس عراق و رییس مجلس شورای اسلامی، مساله ریزگردها و راه‌های مقابله با آثار منفی این معضل بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه بهار ؛ نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه رییس مجلس شورای اسلامی بر‌ضرورت همکاری مشترک ایران و عراق و همچنین ساماندهی تلاش‌ها برای مقابله با ریزگردها تاکید کرد و طرف عراقی نیز قول همکاری‌های لازم را داد. عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی در مجلس نهم، ادامه داد: پیش از این نیز دکتر لاریجانی در سفر به عراق با نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق درباره مساله ریزگردها صحبت کرده و مالکی نیز قول مساعد برای پیگیری این موضوع داده بود.

نایب‌رییس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، افزود: رییس مجلس عراق نیز ضمن تاکید بر ضرورت همکاری مشترک برای حل و رفع مشکل ریزگردها از مشکلاتی همچون خشک شدن قریب به 32 رودخانه در منطقه مرزی عراق و ایران خبر داد. سخنگوی فراکسیون روحانیون در مجلس نهم، یادآور شد: در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی و رییس مجلس نمایندگان عراق قرار بر این شد تا کمیته‌ای مشترک برای مقابله با آثار منفی ریزگردها تشکیل شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.26492s, 19q