جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۵
کد خبر: 82882

ماهیت علمی چسب های حجامت كه فاقد مجوز وزارت بهداشت می باشد مورد تائید پزشكان نیست و حجامت به این روش قابل اجرا نمی باشد.

چسب حجامت از ادعا تا واقعیت
سلامت نیوز:‌ ماهیت علمی چسب های حجامت كه فاقد مجوز وزارت بهداشت می باشد مورد تائید پزشكان نیست و حجامت به این روش قابل اجرا نمی باشد.

مدتی است محصولی با نام چسب حجامت به بازار عرضه شده كه ادعا دارد سموم بدن را در طول شب از طریق كف پا جذب كرده و درد و خستگی ها را از بدن خارج می كند.

دكتر مینایی، متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در مورد ماهیت علمی این محصول گفت: ماهیت علمی چسب های حجامت كه فاقد مجوز وزارت بهداشت می باشد مورد تایید پزشكان نیست و حجامت به این روش و با این وسیله قابل اجرا نمی باشد.

وی گفت: محصولات زیادی از این باب روزانه روانه بازار می شود كه هیچ كدام ریشه علمی ندارند و بسیاری بیماران نیز با این سوال مواجه می شوند كه این محصول قابل اعتماد و مفید است یا خیر.

وی در ادامه افزود: این محصول به هیچ وجه جنبه علمی نداشته و تمام ادعاها مبنی بر رفع درد و خستگی از طریق استفاده از این محصول صرفا تبلیغات تجاری بوده و اساس علمی و پزشكی ندارد.

دكتر مینایی در رابطه با تیره و كدر شدن پدها بعد از استفاده كه به عنوان شاهد ادعای دفع سموم این پدها آورده شده گفتند: این موضوع یك دلیل ساده و آن آلودگی های پوستی كف پاست كه در طی شب به پدها منتقل می شود و به هیچ وجه امكان خروج سموم به این طرق از كف پا نیست.

تحقیقات صورت گرفته در این باره تاكیدی بر این موضوع دارد كه رطوبت ناشی از تعریق در شب باعث جذب آلودگی كف پا به این پدها شده و كدر شدن و آلودگی پد ارتباطی با دفع سموم ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =