حذف صبحانه بافتهای بدن را دچار گرسنگی‌های پنهان می‌کند

۱۳۹۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۰ - کد خبر: 83065

سلامت نیوز : کارشناس تغذیه گروه واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت استان یزد گفت: متاسفانه اغلب جوانان به خصوص دختران صبحانه را حذف کرده و مصرف تنقلات بی‌ارزش را جایگزین میان‌ وعده می‌کنند، غافل از اینکه با این روش تغذیه، سلول‌ها و بافت‌های بدن خود را دچار گرسنگی‌های پنهان می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهدیه سادات حاجی میرزاده با اشاره به برنامه غذایی روزانه نوجوانان گفت: مصرف روزانه 3 سهم گروه شیر و لبنیات، 2 تا 3 سهم گروه گوشت و حبوبات، 3 تا 5 سهم گروه سبزی‌ها و میوه‌ها و 6 تا 11 سهم گروه نان و غلات برای نوجوانان توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: نوجوانان باید هر روز از سه وعده غذای اصلی و 2 میان وعده در طول روز استفاده کنند.

این کارشناس تغذیه توصیه کرد: 45 تا 55 درصد انرژی مورد نیاز روزانه هر فرد از کربوهیدرات‌ها، 30 درصد از چربی‌ها و 15 تا 20 از پروتئین‌ها تامین می‌شود و تنوع و تعادل لازم در برنامه غذایی هفتگی باید رعایت شود.

حاجی میرزاده خاطرنشان کرد: وعده‌های غذایی و میان‌ وعده‌ها، به خصوص صبحانه و میان وعده نیمروز، تاثیر بسیار زیادی در ایجاد اشتها، تامین انرژی و مواد مغذی لازم برای فعالیت‌های جسمی ‌و آماده‌سازی مغز برای یادگیری و افزایش قدرت حافظه دارد این در حالی است که متاسفانه اغلب جوانان به خصوص دختران صبحانه را حذف و مصرف تنقلات بی‌ارزش را جایگزین میان‌ وعده می‌کنند.

این کارشناس تغذیه توصیه کرد: مهم ترین مواد معدنی مورد نیاز برای رشد دختران شامل آهن، کلسیم، روی و منیزیم هستند، ویتامین‌های A، گروه B و C ، اسید‌های چرب امگا 3 و امگا 6 نیز لازم و ضروری هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03364s, 18q