توسعه متوازن رویکرد وزارت بهداشت است

۱۳۹۲/۰۷/۰۷ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 83573

سلامت نیوز : معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انسان سالم محور توسعه پایدار است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ سید حسن امامی رضوی در مراسم معرفی سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان ساوه در سخنانی افزود: جامعه ما جوان‌ترین جامعه در بین جوامع دنیاست لذا موضوع سلامت در بین افراد آن به عنوان مهمترین زیرساخت، نقش تاثیرگذاری دارد.

وی با اشاره به اینکه امید به زندگی در کشور ما 72.5 سال است، ادامه داد: افزایش شاخص امید به زندگی سالم در کشور ما نیاز به کار بیشتر و توجه جدی همگان به مقوله سلامت دارد.

وی تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم را امری ضروری دانست و اظهار کرد: 25 درصد از موارد تامین سلامت مردم بر عهده مجموعه‌های بهداشتی و درمانی و 75 درصد مابقی بر عهده سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است.

وی تاسیس دانشکده علوم پزشکی در نقاط مختلف کشور و ایجاد مجموعه بهداشتی و درمانی مستقل در شهرستان‌ها را با رویکرد تامین و حفظ سلامت مردم دانست و اضافه کرد: این مهم از جمله رویکردهای درست و اصولی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتقای شاخص سلامت مردم، توجه به آموزش های پزشکی و توسعه متوازن کشور است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ماموریت‌های دانشکده علوم پزشکی گفت: توسعه علمی و آموزشی در حوزه پزشکی از یک طرف و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از طرف دیگر جزو ماموریت های دانشکده پزشکی است که نشان از جایگاه و موقعیت ویژه آن دارد.

وی با بیان اینکه حوزه سلامت نقش مهمی در حوزه توسعه دارد، اظهار کرد: هر یک ریال هزینه در حوزه سلامت 40 ریال ارزش افزوده به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در این حوزه بهره روی ایجاد می کند، ادامه داد: استفاده بهینه از نیروی انسانی نیز موجب کاهش هزینه های درمانی و تقویت این امر خواهد شد.

امامی رضوی در پایان با بیان اینکه این دانشکده اولین دانشکده شهرستان ساوه در حوزه دولتی است، خاطر نشان کرد: سوابق و تجربیات سرپرست این دانشکده در عرصه های گوناگون و عضویت وی در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کشور می تواند ظرف مدت کوتاهی این دانشکده را به دانشگاه علوم پزشکی ارتقا دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.12579s, 19q