کمبود 150 پزشک عمومی در آذربایجان‌غربی

۱۳۹۲/۰۷/۰۷ - ۱۵:۵۹ - کد خبر: 83580

سلامت نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: با کمبود 150 پزشک عمومی در آذربایجان‌غربی مواجهیم.

دکتر کورش ساکی در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: کمبود پزشک در استان در فصل‌های شهریور و مهر و در زمان‌ اتمام طرح پزشکانی که در استان فعالیت می‌کنند بیشتر خود را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: بعضی مواقع که در بخش‌هایی از استان کمبود پزشک در وضعیت بحرانی قرار می‌گیرد، ناچاریم هزینه بیشتری را به پزشکان جهت فعالیت در بخش‌های محروم پرداخت کنیم که متاسفانه این مساله در تخصیص اعتبار پیش‌بینی نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در پاسخ به این سوال که آیا در این شرایط پزشکان موجود در استان حاضر می‌شوند به طور داوطلبانه به مناطق محروم اعزام شوند یا خیر، اظهار کرد: متاسفانه هیچ‌کس حاضر نمی‌شود حتی برای چند روز به طور داوطلبانه در مناطق محروم به مداوای مردم بپردازد و از بروز مشکل جلوگیری کند، غالبا در جواب می‌گویند ما طرح‌مان را مدت‌هاست که گذراندیم و الان سرگرم زندگی خودمان هستیم!

دکتر ساکی همچنین در پاسخ به درخواست بخش‌دار آواجیق مبنی بر لزوم اعزام دومین پزشک به آواجیق، گفت: من به ایشان قول دادم اگر پزشک به اندازه کافی وجود داشته باشد حتما یک نفر دیگر را به آن‌جا اعزام خواهیم کرد اما متاسفانه به دلیل کمبود پزشک عمومی در استان این امر تاکنون محقق نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.38364s, 18q