ادعاي زنبور درماني صحت ندارد

۱۳۸۶/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8374
ادعاي زنبور درماني صحت ندارد
دكتر صحرائيان متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بيماري ام اس بيماري است كه ماهيت رفت و برگشت دارد ،يعني دربعضي مواقع اين بيماري حالت حمله دارد و بيمار ناتوان مي شود ،اما بعد بهبود مي يابد ولي به علت اينكه بعضي از اين بيماران از بعضي درمان هاي غير متعارف استفاده مي كنند به علت رفت و برگشت بودن اين بيماري تصور مي كنند بهبودي اين بيماري ناشي از استفاده اين درمانهاي غير متعارف است.
وي گفت: زنبور درماني يكي از اين درمانهاي غير متعارف است كه با توجه به اينكه اين روش درماني در كشورهاي پيشرفته مطرح مي شود ، اما در مجامع بين المللي به طور علمي ثابت شده كه در جلوگيري از ام اس و يا سرطان و حتي درمان هاي مزمن تاثير ندارد.
وي ادامه داد: هر بيماري كه مزمن و درمان قطعي نداشته باشد بيمارانش به يك سري درمان هاي مكمل يا حاشيه اي روي مي آورند ،اما اين مسئله به اين معني نيست كه تمام طب مكمل زير سوال است.
دكتر صحرائيان تصريح كرد: هيچ اثر مفيدي از هيچ كدام از درمانهاي غير متعارف از جمله زنبور درماني درباره بيماري هاي مزمن به اثبات نرسيده و علم پزشكي اين روش درماني را تائيد نمي كند.
وي گفت:بهتر است كه بيماران در انتخاب درمان هاي مكمل حتما با پزشك خود مشورت كنند تا در دام افرادي كه ادعاهاي دروغين  دارند ،نيفتند.
*سوء استفاده سود جويان از لاعلاجي بيماري هاي مزمن
همچنين دكتر جمشيد لطفي رئيس انجمن ام اس و متخصص مغز و اعصاب در ادامه افزود: زنبور درماني جديد نيست براي هر بيماري معلول كننده  هميشه يك ادعاي غير متعارف وجود دارد كه به هيچ وجه علم پزشكي مسائل غير متعارف را تاييد نمي كند.
وي گفت: بعضي از سودجويان از لاعلاجي و مزمن بودن بيماري هايي مثل ام اس و يا سرطان سوء استفاده مي كنند كه اين امر ممكن است مردم را متقبل هزينه سنگين كند.
وي تصريح كرد: زنبور درماني در حد يك دارو نماست و اميد بيمار را به ياس تبديل مي كند زيرا اكثريت قريب به اتفاق اين درمانها امتحان شده است.
دكتر لطفي تاكيد كرد: با طب حاشيه مخالف نيستم اما به شرطي كه در حاشيه باشد اما اينكه بخواهد وارد متن شود و جاي درمان اصلي را بگيرد بيماران را با مخاطراتي مواجه مي كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امید
با سلام

جناب صحرائیان شما سخت دراشتباه هستید که چنین قضاوتی بدون برسی و مطالعه می فر مائید ...اگر اهل عمل و تحقیق هستید حاضرم بیمارانی که در سخترین شرایط هستند ( MS - als- conser...&) با نظارت مجامع بی غرض علمی انجام تا متوجه شوید که این روش چه اثراتی دارد ...ناگفته نماند هر کار که بدست اهلش صورت نگیرد مطمئنا جواب مثبت بدست نمی آید ...در ایران خیلی از افراد بصورت کلیشه ای و بدون تجربه اینگونه کار ها را می کنند که مثبت نبود ..در مورد سایر کارها هم همین است خود آقای دکتر کارهای که انجام میدهد با فرد مشابه ایشان یکی است و اگر چنین است چرا بیماران را از رنج بیماری نجات نمی دهید و آنها را باداروهای مضر شیمیائی اکثرا طیف کورتن به هزاران درد دیگر مبتلا می کنید ...اگر اهل آآمار و عمل هستید یاعلی...
8.96138s, 20q