فواید آلوئه ورا برای بیماران دیابتی و قلبی

۱۳۹۲/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 83856
فواید آلوئه ورا برای بیماران دیابتی و قلبی
سلامت نیوز: مدیر آموزش و پژوهش بنیاد دیابت گفت: آلوئه ورا می تواند برای کاهش قند خون و نیز چربی در بیماران دیابتی و قلبی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت، تجویز خوراکی آلوئه ورا می تواند در کاهش قند خون در بیماران دیابتی مؤثر باشد. اثر کاهش قند خون آلوئه ورا هم در بیماران دیابت نوع یک و هم نوع دو ثابت شده است. طبق مطالعات انجام شده تجویزmg/kg 500 آلوئه ورا خوراکی دو بار در روز قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

این گیاه که می تواند در شرایط خشک آب و هوایی رشد کند و بطور وسیع در آفریقا  و هند یافت می شود، بطور گسترده ای در طب گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. درحالیکه اثرات ضد التهابی و التیام بخشی این گیاه بطور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته است، اثرات دیگر این دارو مانند اثر کاهش قند خون آن اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

در حال حاضر ژل آلوئه ورا در مواردی مانند التیام زخم، ضد التهاب، ضد قارچ و در کاهش قند خون کاربرد دارد. این گیاه منجر به جذب مواد مغذی از دستگاه گوارش و حذف سموم مضر از بدن می شود. شربت آلوئه ورا برای مشکلات متعدد گوارشی همانند سوزش سردل، سندرم روده تحریک پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.45288s, 18q