حقوق پزشکان انتقال خون از کارگر صفر هم کمتر است/تنها راه حل زیرمیزی‌ها اصلاح تعرفه‌های پزشکی است

۱۳۹۲/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 84485
سلامت نیوز : وزیر بهداشت گفت: حقوق پزشکان انتقال خون از کارگر صفر هم کمتر است. تعداد زیادی از آنها این سازمان را ترک کرده‌اند. طی سالهای گذشته خیلی به پزشکان ظلم شده است و تنها راه حل مشکل زیرمیزی هم اصلاح تعرفه‌های پزشکی است که تصمیم قاطع مجلس را می‌خواهد.

سید حسن قاضی زاه هاشمی در گفت و گو با فارس، گفت: این همه در رسانه‌ها و جاهای مختلف درباره زیرمیزی و اضافه دریافتی های پزشکان صحبت می‌شود اما واقعیت این است، تا زمانی که تعرفه‌های پزشکی اصلاح نشود، این مشکلات هم حل نمی‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: طی چند سال گذشته خیلی به پزشکان ظلم شده است و اگر ما می‌خواهیم وضعیت بیمارستان ارتقا پیدا کند و خدمات پزشکی به مردم بهتر شود هیچ راهی نداریم جز اینکه تعرفه‌های پزشکی را اصلاح و واقعی کنیم تا بیمارستانهای کشور جان بگیرند و از زیر بار این همه فشار رها بشوند.

وی گفت:‌ همین هفته پیش من گزارشی را دیدم که از تلویزیون پخش می‌شد و نشان می‌داد که مردم آمده‌اند در پایگاه انتقال خون و در آنجا پزشک وجود ندارد. خوب معلوم است که با وضعیت و حقوقی که پزشکان انتقال خون دارند، نباید پزشک آنجا باشد، پزشک انتقال خون ماهی 650 هزار تومان درآمد دارد،‌ آیا این واقعاً در شأن یک پزشک است.

وی افزود: حتی یک کارگر صفر هم با ماهی 650 هزار تومان کار نمی‌کند. حقوق پزشکان انتقال خون از کارگر صفر هم کمتر است به همین علت هم تعداد زیادی از پزشکان انتقال خون از این سازمان رفته‌اند،‌چرا نروند، آنها اگر کارگری هم بکنند،‌درآمد بیشتری دارند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد:‌ بدون اصلاح تعرفه‌ها با روشهایی که تاکنون اجرا شده است، نمی‌توانیم مشکلات بهداشت و درمان مردم را حل کنیم، به همین علت گروهی را گذشته‌ایم تا برای اصلاح تعرفه‌ها کار کنند.

وزیر بهداشت گفت:‌ البته از دوره قبل وزارت بنده هم کارهای کارشناسی بسیار خوبی هم در دوره وزارت خانم دکتر دستجردی انجام شده است و هم در دوره دکتر طریقت این کارهای کارشناسی ادامه پیدا کرده است، در سازمان نظام پزشکی هم برای تعرفه‌های پزشکی کارشناسی‌های خوبی وجود دارد.

وی تأکید کرد: از نظر کارشناسی تقریباً حرفها مشخص است، یک کسی را می خواهد که بتواند تصمیم قاطع بگیرد تا تعرفه‌ها اصلاح شود و آن هم مجلس است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.61894s, 18q