ردی از «وبا» در دانشجویان بیمار دانشگاه شیراز دیده نشده است

۱۳۹۲/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 84678

سلامت نیوز : رییس مرکز طبی دانشگاه شیراز در خصوص ابتلای 150 دانشجو به علائم مسمومیت و مراجعه آنان به مراکز درمانی در شیراز، گفت: با توجه به آزمایش‌هایی که در بیمارستان شهید فقیهی انجام شده، تاکنون ردی از بیماری وبا، در دانشجویان بیمار دانشگاه شیراز که مراجعه کرده‌اند، دیده نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر داوری نشست خبری با بیان اینکه از 15 نمونه گرفته شده از دانشجویان بیمار دانشگاه شیراز توسط بیمارستان، تنها سه نمونه حاکی از اسهال خونی بود، خاطرنشان کرد: در هیچ یک از موارد ابتلا، علائم وبا مشاهده نشده است، مبتلایان با علائم مختلفی به پزشک مراجعه می‌کردند که بعضا با قرص، آمپول و به‌شکل سرپایی درمان شده و بعضا نیاز به بستری شدن برای چند ساعت یا یک شب و در موردی نیز دو شب، وجود داشته است.

وی با تاکید براینکه پیمانکاران طبخ و توزیع غذای دانشگاه شیراز همگی دارای کارت‌های معاینه معتبر از سوی مرکز بهداشت شیراز هستند، گفت: این افراد همگی از ابتدای مهر آغاز به‌ کار کرده‌اند و سلامت آنان براساس کارت‌های بهداشتی، تایید شده است.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: نمی‌توان یک علت خاص ویروسی، انگلی یا میکروبی را عامل بروز بیماری در دانشجویان دانست، اما با توجه به شرایط زندگی جمعی، بی‌تردید اگر یک‌نفر به یک بیماری قابل سرایت مبتلا شده و بهداشت فردی را رعایت نکند، دیگران نیز در خطر ابتلا قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: تمام توصیه‌های بهداشتی اعم از شست‌وشو و ضدعفونی کردن روزانه سرویس‌های بهداشتی و بخش‌های عمومی دانشگاه، در دستور کار قرار داشته و انجام می‌شود و دانشجویان بیمار نیز دوزهای موثر و لازم از داروهای مورد نیاز که توسط پزشک تجویز شده بود را دریافت کرده‌اند.

رییس مرکز طبی دانشگاه شیراز گفت: تاکنون هیچ علت اثبات شده‌ای که به‌ صورت عام عامل بیماری در همه باشد، مشخص نشده است.

وی در عین‌حال توصیه ایسنا در خصوص لزوم گرفتن آزمایش از پرسنل آشپزخانه را پذیرفت، اما تاکید کرد که تعداد این افراد زیاد بوده و انجام آزمایش زمان‌بر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.51248s, 18q