حمایت مجلس برای حل مشکلات اورژانس/ ضعف امدادرسانی توسط اورژانس در مراکز درمانی

۱۳۹۲/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 84814
حمایت مجلس برای حل مشکلات اورژانس/ ضعف امدادرسانی توسط اورژانس در مراکز درمانی
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت از اورژانس خاطرنشان کرد: طبق گزارشاتی که ارائه شده، خدماتی که توسط اورژانس ارائه می شود با کاستی هایی روبرو است. به طوری که گاها مشاهده می شود اورژانس بر سر صحنه دیر حاضر می شود و یا برخی از مراکز درمانی آمبولانس اورژانس ندارند.

حسن تامینی لیچایی در گفت و گو با پانا، با اشاره به موضوع ضعف امدادرسانی اورژانس در مراکز درمانی اظهار داشت: یکی از مواردی که بارها در کمیسیون بهداشت مورد تأکید قرار گرفته است موضوع امدادرسانی اورژانس در مراکز درمانی چه در تهران و چه در سایر شهرهای کشور است.


این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پیگیری که برای موضوع امدادرسانی اورژانس داشته ایم، در بودجه سال 92 برای حمایت از این امر ردیفی تعریف شد.
 

وی در ادامه درخصوص کمبود تعداد اورژانس در مراکز درمانی کشور نیز به پانا گفت: متاسفانه هم اکنون آخرین آمار از کمبودهای اورژانس در دست نیست اما بیشترین کمبودها علاوه بر تهران در برخی از استان های کشور است.
 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت از اورژانس خاطرنشان کرد: طبق گزارشاتی که ارائه شده، خدماتی که توسط اورژانس ارائه می شود با کاستی هایی روبرو است. به طوری که گاها مشاهده می شود اورژانس بر سر صحنه دیر حاضر می شود و یا برخی از مراکز درمانی آمبولانس اورژانس ندارند.
 

تامینی لیچایی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اورژانس نیز گفت: بسیاری از مشکلاتی که در اورژانس کشور وجود دارد به بحث تامین اعتبار مربوط می شود که متاسفانه طی دو سال اخیر در رابطه با تامین بودجه با مشکلاتی روبرو شدیم که امیدواریم به زودی همه این مشکلات برطرف شود و ما بتوانیم آنگونه که شایسته است، از اورژانس حمایت کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11474s, 18q