اجرای روش جدید نظارت بر داروخانه‌ها/مشاهده داروهای تاریخ گذشته در بازار رسمی

۱۳۹۲/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 85002
سلامت نیوز : رئیس سازمان غذا و دارو از فروش خارج از فهرست دارویی و بدون نسخه دارو از سوی برخی داروخانه‌ها انتقاد کرد و گفت: روش جدید نظارت بر سطح داروخانه‌ها را اجرا خواهیم کرد.

رسول دیناروند در گفت‌وگو با فارس در مورد نظارت بر داروخانه‌ها و فروش ریتالین و الکل از سوی آنها گفت: متأسفانه برخی داروخانه‌ها خارج از فهرست دارویی و نسخه پزشک دارو به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: به همین دلیل توسعه نظارت‌ها بر سطح داروخانه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.

دیناروند گفت: باید نظارت‌ها را بر کار داروخانه‌ها توسعه دهیم به همین دلیل جلسه‌ای را هفته آینده با معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در این جلسه بررسی می‌شود روش‌های جدید نظارتی و توسعه نظارت بر داروخانه‌ها خواهد بود.

وی گفت: امیدواریم دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانند به وظایف نظارتی خود عمل کنند. سازمان غذا و دارو نیز اعتبارات مورد نیاز برای این نظارت‌ها را تأمین خواهد کرد و به دانشگاه‌ها واگذار می‌کند.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: همچنین نمونه هایی از داروهای تاریخ گذشته را نیز در بازار دیده‌ایم که به سوء استفاده برخی شرکتها برمی‌گردد به همین دلیل یکی از برنامه‌های نظارتی بر سطح داروخانه‌ها، نظارت جدی در این زمینه است.

دیناروند از افزودن 20 قلم داروی جدید به لیست بیمه‌ای کشور خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این داروها را که قیمت بالایی دارند و به مصرف بیماران صعب‌العلاج می‌رسد سریعاً بیمه شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.43996s, 19q